RolnikInfo.pl
pogoda

unsplash.com / fot. Josep Castells

Pogodowy armagedon nad Polską. IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe na terenie prawie całej Polski - przez nasz kraj przechodzą bowiem niszczycielskie burze. Żywioł zamienia ulice w rwące potoki, łamie drzewa i doprowadza do ogromnych zniszczeń na polach rolników.

Zgodnie z zapowiedziami portalu ventusky.com, deszcze w Polsce mają się utrzymać do końca bieżącego tygodnia.

Pogodowy armagedon w Polsce

Gwałtowne burze zaczęły nadciągać na teren Polski zza zachodniej granicy - w mediach pojawiają się niepokojące informacje na temat sytuacji w wielu regionach kraju.

Jak podaje portal sadyogrody.pl, we wtorek 22 czerwca 2021 roku Wielkopolsce strażacy interweniowali aż 160 razy w związku z powalonymi drzewami, zalaniami, podtopieniami, a nawet zerwanymi dachami domów.

Kolejne dramatyczne doniesienia można przeczytać m.in. na facebookowym profilu Łowców Burz z województwa łódzkiego. Intensywne burze przemieszczają się w kierunku północno-wschodnim i wiele wskazuje na to, że niekorzystna aura nie ominie żadnego regionu naszego kraju.

dom

90% właścicieli domów popełnia kluczowy błąd. Wsie czekają pożary?

CZYTAJ DALEJ

IMGW wydaje ostrzeżenia pogodowe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe na terenie całego kraju z wyjątkiem części województwa zachodniopomorskiego.

We wtorek 22 czerwca alert pogodowy pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązuje w zachodnim pasie Polski - od Słupska do Opola.

Tego samego dnia obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem na terenie całej reszty kraju. Warto mieć na względzie, że opady atmosferyczne mogą być wyjątkowo intensywne i doprowadzić do niemałych strat.

Warto dodać, że wyładowaniom atmosferycznym będzie towarzyszyła wysoka temperatura powietrza, którą będzie szczególnie dokuczliwa dla mieszkańców województwa łódzkiego.

Synoptycy IMGW opublikowali w internecie informację o ostrzeżeniach hydrologicznych pierwszego stopnia w całej Polsce - gwałtowne wzrosty stanów wody będą naturalnym efektem intensywnych opadów atmosferycznych.

Warto pamiętać, by w trakcie burzy unikać wychodzenia na zewnątrz i - w miarę możliwości - zawczasu zabezpieczyć swoje mienie.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: IMGW, ventusky.com

Tagi:

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wieprzowina

Wiadomości

Czechy: polskie mięso nafaszerowane antybiotykiem. 60-krotne przekroczenie norm

Czytaj więcej >
agrounia kołodziejczak nawozy

Wiadomości

Agrounia będzie blokować zakłady nawozowe. Akcja rusza 11 października

Czytaj więcej >
polski ład kaczyński

Wiadomości

Ogłoszono siedem propozycji dla rolników w ramach Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Wzrosty cen energii. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na spotkaniu państw UE

Czytaj więcej >
fermy norek

Wiadomości

Wyniki śledztwa ws. ferm norek. Padły poważne oskarżenia

Czytaj więcej >
owoce warzywa

Wiadomości

Plastikowe opakowania warzyw i owoców odejdą do lamusa? Jest interpelacja poselska

Czytaj więcej >