RolnikInfo.pl > Wieś > Rolnicy kupują nowe maszyny. Internauta: "A tak narzekają jak im ciężko"
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:40

Rolnicy kupują nowe maszyny. Internauta: "A tak narzekają jak im ciężko"

rolnicy
unsplash.com / fot. Nathan Lugo; Gregory Hayes

Gospodarstwa rolne muszą nieustannie się rozwijać, by w efektywny sposób produkować żywność i dawać zyski rolnikom. Nieodzownym elementem inwestycji jest bez wątpienia kupowanie maszyn. Na wieść o tym, że w porównaniu do ubiegłego roku w czerwcu 2021 roku rolnicy kupili o 38% nowych ciągników więcej, część internautów drwiąco skomentowała sytuację finansową producentów żywności.

Jeden z internautów napisał gorzko o rolnikach:

- A tak narzekają jak im ciężko.

Rolnicy chcą rozwijać swoje gospodarstwa

W ostatnim czasie w mediach pojawiły się podsumowania dotyczące liczby zarejestrowanych nowych ciągników w czerwcu 2021 roku.

W ubiegłym miesiącu polscy rolnicy kupili 1269 nowych ciągników - było to aż o 38% więcej w porównaniu do czerwca 2020 roku.

Fakt ten nie spodobał się części komentatorów, którzy wytknęli rolnikom, że kreowany przez nich obraz wsi kłóci się z rzeczywistością:

>

Inni internauci również pokusili się o krytykę rolników, mówiąc:

>
>

Rolnikom zdecydowanie nie spodobały się słowa krytyków - zarzucili im zazdrość i zawiść, a także brak zrozumienia dla zróżnicowanej sytuacji rolników w Polsce.

Życie na wsi nie jest łatwe

Choć rolnicy otrzymują dopłaty od Unii Europejskiej, to nie oznacza to, że prowadzenie biznesu nie jest najeżone wieloma trudnościami natury finansowej.

Rolnicy ubolewają, że krytykujący nie dostrzegają ich wysiłków oraz wielu nieoczywistych kosztów, z jakimi gospodarstwa rolne muszą zmagać się na co dzień.

Producenci żywności, w odpowiedzi na gorzkie słowa za kupowanie nowych traktorów, odpowiedzieli m.in. w następujący sposób:

>

Jeden z rolników zwrócił się bezpośrednio do hejtera:

>

Warto pamiętać, że maszyny rolnicze są absolutnym minimum niezbędnym do produkcji żywności, która pojawia się na sklepowych półkach. Dobra sytuacja finansowa rolników przekłada się z kolei na bezpieczeństwo i stabilność kraju.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook