Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Tłumy jak w Plutyczach, przedziwna krowa robi furorę. Dla niej na wieś przyjeżdżają tysiące ludzi
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:40

Tłumy jak w Plutyczach, przedziwna krowa robi furorę. Dla niej na wieś przyjeżdżają tysiące ludzi

krowa
Facebook / Saad Khaliq

Choć entuzjaści bydła z pewnością potwierdzą, że każda krowa ma swój niepowtarzalny urok, to pochodząca z Bangladeszu Rani jest za sprawą swojego wyglądu absolutnie wyjątkowa. Krowa cechuje się bowiem nietypowymi rozmiarami - urodziła się znacząco mniejsza w porównaniu do innych przedstawicielek swojego gatunku.

Właściciel Rani twierdzi, że jego podopieczna jest najmniejszą krową na świecie - waży tylko 26 kilogramów i mierzy zaledwie pół metra wysokości.

Minikrowa, która robi furorę w Bangladeszu

Niedaleko stolicy Bandladeszu - Dhaki - znajduje się wieś, w której urodziła się najmniejsza krowa świata.

Ważącej 26 kilogramów i mierzącej zaledwie pół metra wysokości krowie właściciele nadali imię Rani.

Wieść o narodzinach niespotykanej krowy obiegła okolicę z prędkością światła. Niewielka miejscowość w Bangladeszu może poszczycić się teraz tak dużym zainteresowaniem odwiedzających jak słynne podlaskie Plutycze.

Dla krowy łamią restrykcje

By zobaczyć niespotykaną krowę mieszkańcy regionu robią naprawdę wiele - łącznie z łamaniem restrykcji epidemiologicznych nałożonych w związku z pandemią koronawirusa.

Przejazdy komunikacją miejską w Bangladeszu są obecnie zabronione, a mimo to w niewielkiej wsi nie brakuje przybyszów z bliższej i dalszej okolicy chcących spotkać się z Rani.

Dwuletnią krowę rasy bhutti można zobaczyć m.in. na facebookowym filmie jednego z odwiedzających - Saada Khaliqa.

Do gospodarstwa przyjeżdżają tysiące ciekawskich osób, które za wszelką cenę chcą zobaczyć niespotykane zwierzę na własne oczy. Właściciele krowy zaznaczają, że są już zmęczeni ciągłymi wizytami tłumów turystów.

Dużym zainteresowaniem z pewnością zmęczona jest również sama krowa - tysiące osób przewijających się przez gospodarstwo najwyraźniej nie bierze pod uwagę potrzeb zwierzęcia, które od pewnego czasu prowadzi bardzo nietypowy tryb życia.

>

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook