śledzie
commons.wikimedia.org / fot. MOs810 (creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)
Autor Magdalena Więckowska - 20 Kwietnia 2021

Wszedł do cudzego domu na wsi i wyjadł śledzie. Czeka go surowa kara

33-letni mężczyzna wkradł się do cudzego domu na terenie gminy Dwikozy i zaczął wyjadać śledzie z lodówki. Nieproszony gość został przyłapany na gorącym uczynku, a za wtargnięcie na cudzą posesję grozi mu nawet do dziesięciu lat więzienia.

Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu - miał we krwi aż 2,5 promila.

Włamał się do domu i zjadł śledzie

Opisywane zdarzenie miało miejsce 17 kwietnia 2021 roku w gminie Dwikozy na terenie województwa świętokrzyskiego. Jak relacjonuje portal o2.pl, pewien nieznajomy w sąsiedztwie mężczyzna, ubrany w ciemne ubrania wszedł na teren jednego z domów.

Nieproszony gość miał na głowie kaptur, toteż sąsiedzi, widzący sytuację z okna, nie mieli możliwości identyfikacji nieznajomego. Faktem jest jednak, że osoba wyglądała ich zdaniem podejrzanie, toteż postanowili poinformować o tym odpowiednie służby.

Sąsiedzi zadzwonili na policję około godziny 17:00, a wkrótce na miejscu pojawili się funkcjonariusze. Włamywacz wszedł do cudzego domu, wyważając okno. Nikt się chyba jednak nie spodziewał, czym zajął się mężczyzna wewnątrz budynku.

Popełnił trzy przestępstwa. Traktorzyście grozi do 5 lat pozbawienia wolnościPopełnił trzy przestępstwa. Traktorzyście grozi do 5 lat pozbawienia wolnościCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Widok w środku

Jak się okazało, nieproszony gość nie próżnował: udał się do kuchni, a z lodówki wyjął śledzie. Gdy ze smakiem kończył je jeść, na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji. O zdarzeniu poinformowała Komenda Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Jak podaje policja, 33-latek był w stanie nietrzeźwości: we krwi miał 2,5 promila alkoholu. Najprawdopodobniej to właśnie nadmiarowe spożycie alkoholu przyczyniło się do tak niecodziennego zachowania mężczyzny.

Wiadomo, że amatorowi cudzych śledzi grozi teraz kara więzienia do dziesięciu lat. Co ciekawe, wielu internautów wyraziło dezaprobatę w stosunku do tak dużego wymiaru możliwej kary wobec 33-latka.

Wedle statystyk policyjnych, w 2020 roku stwierdzono 72 502 przypadki kradzieży z włamaniem. W 2019 roku wartość ta wyniosła 69 253 przypadki, w 2018 roku - 66 510, w 2017 roku - 65 514, a w 2016 roku - 77 190.

W ciągu ostatnich czterech lat liczba włamań z kradzieżą wzrasta, choć - można się nieco pocieszyć - wartość ta była znacznie większe np. w latach 1999-2005, kiedy to systematycznie przekraczała 200, a nawet 300 tysięcy przypadków rocznie.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: o2.pl, statystyka.policja.pl

Następny artykuł