RolnikInfo.pl > Wieś > Był po udanych łowach we wsi. Łakomy lis wpadł nagle w tarapaty
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:40

Był po udanych łowach we wsi. Łakomy lis wpadł nagle w tarapaty

lis
unsplash.com / fot. Scott Walsh

Lisy, choć są niezaprzeczalnie pięknymi zwierzętami, ze względu na swoje łowy w gospodarstwach rolnych uznawane są za niemałe szkodniki. Jeden z przedstawicieli tego gatunku po obfitym posiłku we wsi chciał najprawdopodobniej wrócić do lasu, lecz w pewnym momencie zaklinował się w płocie.

Łakomemu lisowi z odsieczą ruszyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu.

Lis w płocie

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Opola na swoim facebookowym profilu opublikowali nietypowy wpis dotyczący akcji ratowania lisa.

W środę 7 lipca 2021 roku strażacy otrzymali zgłoszenie o zwierzaku, który zaklinował się w betonowym płocie jednej z posesji.

Jak przekazuje Ochotnicza Straż Pożarna, wraz z pomocą strażaków z Jednostki Gaśniczo-Ratunkowej, pomogła lisowi w uwolnieniu się z potrzasku.

Rudy mieszkaniec lasu wyszedł z opresji bez szwanku - faktem jest jednak, że fotografie zamieszczone na facebookowym profilu OSP z Opola wyglądały bardzo niepokojąco.

Lisy w Polsce

Lisy często zbliżają się do ludzkich domostw, z lubością polując na mniejsze zwierzęta, takie jak kury czy króliki.

Właściciele gospodarstw rolnych stają niejednokrotnie przed sporym wyzwaniem, by uniemożliwić lisom łowy na swoim podwórku.

Warto podkreślić, że w naszym kraju lis nie jest objęty ochroną i możliwy jest odstrzał chorych i starszych osobników w ramach obowiązujących limitów.

Mimo to nie brakuje osób, które uważają lisy za urocze zwierzęta - jedna z internautek w następujący sposób skomentowała akcję uratowania zwierzaka przez opolskich strażaków:

>

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, o2.pl