RolnikInfo.pl > Wieś > Dramat w środku nocy. Budynek ze zwierzętami i maszynami stanął w płomieniach
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Dramat w środku nocy. Budynek ze zwierzętami i maszynami stanął w płomieniach

pożar
Facebook / fot. KSRG OSP Ząbrowo

Jak poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Ząbrowie, w ostatnim czasie doszło do groźnego pożaru budynku gospodarczego we wsi Mózgowo. W wyniku pojawienia się ognia nikt nie ucierpiał - gospodarze stracili jednak maszyny rolnicze.

Akcja gaśnicza trwała około trzy godziny.

Groźny pożar w Mózgowie

Pożary na terenach wiejskich są częstym i niezwykle przykrym zjawiskiem. Co więcej, w wielu przypadkach ogień rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie - wszystko to przez duże nagromadzenie materiałów łatwopalnych na terenach wiejskich.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło o godzinie 1:00 w nocy w miniony czwartek 15 lipca 2021 roku, kiedy to strażacy otrzymali zgłoszenie o płonącym budynku gospodarczym.

Palący się obiekt znajdował się na terenie jednego z gospodarstw we wsi Mózgowo, w powiecie iławskim (woj. warmińsko-mazurskie).

Jak się wkrótce okazało, w budynku gospodarczym znajdowały się nie tylko maszyny rolnicze, ale też bydło.

Akcja ratownicza w gospodarstwie

W akcji gaśniczo-ratowniczej uczestniczyli strażacy z OSP Laseczno, OSP Wikielec, OSP Stradomno, OSP Kisielice, OSP Jędrychowo, JRG PSP Iława, OSP Ząbrowo, a także funkcjonariusze policji.

Jak podali druhowie z OSP Ząbrowo we wpisie na swoim facebookowym profilu, z płonącego budynku gospodarczego wypuszczono byki i cielęta, które nie doznały żadnego uszczerbku na zdrowiu.

W trakcie walki z żywiołem strażacy usiłowali ugasić dach, poddasze i część garażową budynku gospodarczego. Ogień został całkowicie stłumiony dopiero o godzinie 4:40.

W wyniku pożaru nie ucierpiał żaden człowiek, ani żadne zwierzę. Niestety nie obyło się bez strat materialnych - gospodarze stracili ciągnik, owijarkę i drobny sprzęt.

Z wpisu strażaków z Ząbrowa można wnioskować, że również część budynku gospodarczego przeznaczona dla zwierząt nie nadaje się do dalszego użytkowania.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: Facebook / fot. KSRG OSP Ząbrowo