Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Na ranczu Emilki pojawił się nowy mężczyzna. Kozy beczały wniebogłosy
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Na ranczu Emilki pojawił się nowy mężczyzna. Kozy beczały wniebogłosy

emilka
YouTube / Ranczo Laszki

W ostatnich dniach na ranczu w Laszkach pracował nietypowy gość, jakim był praktykant Arek. W najnowszym filmie na YouTube Emilka zdradziła, że młody mężczyzna przez dwa tygodnie uczestniczył wraz z nią w wielu codziennych czynnościach związanych z zawodem rolnika.

Jednym z pierwszych zadań, jakie Emilka przedstawiła Arkowi, było kolczykowanie kóz. Choć cały proces przebiegł bardzo sprawnie, niestety nie obyło się bez dramatycznego beczenia kóz.

Praktykant Arek na ranczu w Laszkach

Emilka znana jest ze swojej otwartości - nic zatem dziwnego, że zgodziła się przyjąć na praktyki młodego mężczyznę aspirującego do roli rolnika. Rolniczka wyznała przed kamerą, że obecność dodatkowej pary rąk na ranczu pomogła jej w wygospodarowaniu dodatkowego czasu dla swojej córki Laury.

Jak dowiadujemy się z filmu na kanale Emilki na portalu YouTube.com, praktykant Arek miał pomagać w codziennej pracy w Laszkach przez dwa tygodnie. Chwilę przed przybyciem gościa do gospodarstwa, rolniczka wyznała z uśmiechem:

- Zobaczymy, jak to będzie. (...) Nie znam go, wiem, że ma na imię Arek. (...) Mam trochę obaw jak to będzie, kto to będzie, ale myślę, że damy radę.

Praca przy kozach i nie tylko

Praktykant Arek został wprowadzony przez Emilkę w świat kóz - na samym początku swojej praktyki rolniczka nauczyła go, w jaki sposób kolczykuje się kozy.

Przy zakładaniu nowych kolczyków nie brakowało dramatycznych dźwięków sprzeciwu ze strony kóz - na szczęście Emilka i Arek szybko przeprowadzili akcję kolczykowania do końca.

Gość Emilki miał m.in. okazję obcinać racice kozom, obserwować cielne krowy, kosić trawę i uczestniczyć w codziennych obrządkach zwierząt.

Arek stwierdził, że zarówno Podlasie, jak i ranczo w Laszkach bardzo mu się podoba i chciałby spędzać tam więcej czasu.

Również fani Emilki bardzo ciepło przyjęli praktykanta rolniczki - zauważono, iż młody chłopak jest bardzo kulturalny, pracowity i kocha zwierzęta. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy - nie ma jednak wątpliwości, że zarówno Emilka, jak i Arek będą z uśmiechem wspominać wspólną pracę na ranczu w Laszkach.

Cały film, na którym Emilka udokumentowała początek przygody Arka z rolnictwem można zobaczyć poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: YouTube.com / Ranczo Laszki