Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Dramatyczne sceny na proteście. Kierowca wjechał w rolnika
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 20.03.2024 19:48

Dramatyczne sceny na proteście. Kierowca wjechał w rolnika

strajk rolników
fot. materiały własne

W sieci pojawiło się nagranie z dzisiejszego protestu rolników, na którym widać jak kierowca busa nie zatrzymał się przed blokadą i z impetem wjeżdża w protestującego rolnika. Takie sceny miały miejsce w środę 20 marca na rondzie w Łęczycy. Poszkodowany aktualnie przebywa w szpitalu.

Strajk rolników 20 marca

Podczas dzisiejszego protestu (20 marca), na polskich drogach pojawiło się około 70 tysięcy rolników. NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność zapowiadało strajk generalny rolników, na którym według utworzonej mapki, miało się pojawić w sumie ponad 580 (finalnie było 600) blokad rolniczych w całej Polsce. 

Takie utrudnienia w ruchu, niestety bywają uciążliwe dla pozostałych kierowców, którym jak ostatnio często się zdarza - puszczają nerwy. Właśnie taki incydent miał miejsce podczas dzisiejszego protestu rolników w Łęczycy.

Rolnikom puszczają nerwy. Obornik przed posesją Szymona Hołowni

Kierowca nie zatrzymał się przed blokadą

Niebezpieczne zdarzenie w województwie łódzkim zarejestrowało oko kamery. Przed godziną 13:00, kierowca volkswagena próbując przejechać przez rondo w Łęczycy, nagle przyspiesza i wjeżdża w demonstrującego rolnika. 

Ten kierowca wjechał na rondo, także przez chodnik i trawnik, na którym trwała nasza akcja. W pewnym momencie dodał on gazu "na maksa" i skończyło się to niemal na przejechaniu po nogach naszego kolegi - powiedział dla serwisu Onet świadek zdarzenia

Policja zajęła się kierowcą VW

Oficer prasowy łęczyckiej policji asp. szt. Mariusz Kowalski poinformował, że zgłoszenie o zajściu na rondzie w Łęczycy zostało zgłoszone dokładnie o godzinie 12:40. Niedługo potem na miejscu zdarzenia pojawiły się odpowiednie służby, które zajęły się sprawcą. Według informacji świadków, potrącony mężczyzna to 43-letni rolnik spod Łęczycy, który został przewieziony do szpitala. 

Ten kolega jest w szpitalu, gdzie miał już zrobiony rentgen łokcia. Jest dość obolały - informuje dla Onetu o stanie poszkodowanego jeden ze świadków zdarzenia