RolnikInfo.pl
organizacja prozwierzęca

unsplash.com / fot. Esperanza Doronila

Największa organizacja prozwierzęca już w Polsce. Szykują bat na rolników

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Największa na świecie organizacja broniąca praw zwierząt zawitała do Polski - mowa o Humane Society International (HSI), która ma swoje siedziby w Ameryce Północnej i Płudniowej, Afryce, Azji, Australii i Europie.

Jej celem jest dbanie o poprawę dobrostanu zwierząt i ukrócanie okrutnych praktyk, jakich dopuszczają się właściciele i hodowcy. Organizacja nie ukrywa, że popiera odchodzenie od klatkowej hodowli kur i jest zdecydowanie przeciwna przemysłowi futrzarskiemu. 

Największa na świecie organizacja prozwierzęca wkroczyła do Polski

Debata na temat praw zwierząt i ich dobrostanu rozgorzała w Polsce na nowo od jesieni 2020 roku, kiedy to posłowie Prawa i Sprawiedliwości ogłosili projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zwaną potocznie piątką dla zwierząt.

Ogłoszenie nowych planów rządu zbiegło się z napiętą sytuacją w sektorze rolniczym wywołaną m.in. pandemią koronawirusa.

Producenci żywności wyszli na ulice i w bardzo dosadny sposób manifestowali swój sprzeciw wobec zmiany dotychczasowych zapisów prawnych dotyczących praw zwierząt.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

W efekcie masowych protestów rolników tzw. piątka dla zwierząt została odłożona do sejmowej zamrażarki. Obecnie na horyzoncie pojawiła się jednak największa na świecie organizacja prozwierzęca, która założyła swój oddział w Polsce.

Czy działania aktywistów mających wpływy na całym świecie sprawią, że klatkowa hodowla kur czy przemysł futrzarski przestaną mieć w Polsce rację bytu?

Działania aktywistów

Warto pamiętać, że aktywiści nie mają mocy stanowienia prawa, jednakże często mogą mieć wpływ na decyzje polityków i sposób postrzegania niektórych spraw przez społeczeństwo.

Choć Humane Society International (HSI) wcale nie zapowiada walki z rolnikami, to nie ukrywa też swoich poglądów, a wśród nich zdecydowanego sprzeciwu wobec klatkowej hodowli kur i zabijania zwierząt na futra.

Organizacja prowadzi kampanie społeczne, w których porusza tematy takie jak popularyzacja produktów roślinnych na rzecz tych pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowo aktywiści starają się edukować społeczeństwo w kwestii zdolności poznawczych zwierząt spotykanych w gospodarstwach.

Podobnie jak Unia Europejska, HSI stara się podkreślać wagę dobrostanu zwierząt hodowlanych. Ponadto organizacja sprzeciwia się polowaniu na trofea, a także handlem dzikimi zwierzętami. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: farmer.pl

Podobne artykuły

KRIR - koszenie trawy

Zwierzęta

Krajowa Rada Izb Rolniczych apeluje o niekoszenie trawników. Wszystko dla dobra pszczół

Czytaj więcej >
owce

Zwierzęta

Policja zatrzymała transport owiec z Polski i Rumunii. Porażająca skala nieprawidłowości

Czytaj więcej >
bóbr

Zwierzęta

Bóbr jak wściekły rzucał się na krowy. Nastąpił finał

Czytaj więcej >
łoś

Zwierzęta

Konający łoś nie otrzymał pomocy. Weterynarz: "Gmina mi nie zapłaci"

Czytaj więcej >
konie

Zwierzęta

Tajemnicza śmierć 15 koni. Trwa dochodzenie ws. przyczyn zdarzenia

Czytaj więcej >
ASF - ponad 1000 przypadków

Zwierzęta

ASF nie traci na sile. Od początku roku potwierdzono ponad 1000 przypadków

Czytaj więcej >