RolnikInfo.pl
rolnik rzepak

unsplash.com / fot. Denes Kozma; Nik Shuliahin

Zniszczył pracę rolnika. Zrobił jedną porażającą rzecz

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Rolnicy doskonale wiedzą, że ich pracę jest niezwykle łatwo zniszczyć w mgnieniu oka. W Bukowicach-Kolonii doszło do dramatu: pijany kierowca kradzionego Volkswagena wjechał wprost w młody rzepak należący do rolnika.

Nietrzeźwy kierowca okazał się mieć aż trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ze względu na swoje problemy z trunkami alkoholowymi mężczyzna posiadał już wcześniejszy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Smutny dzień dla rolnika

Chciałoby się powiedzieć, że postępowanie tzw. rzepiar - młodych dziewczyn, które wchodzą w pola rzepaku po to, by zrobić sobie zdjęcie - jest niczym w porównaniu z postępowaniem 38-letniego nietrzeźwego kierowcy, który wjechał w pole rolnika kradzionym Volkswagenem.

Do przykrej sytuacji doszło we wsi Bukowice-Kolonia w gminie Leśna Podlaska na terenie województwa lubelskiego. Jak podaje portal agropolska.pl, 38-letni mieszkaniec gminy Konstantynów naprawiał tego dnia maszyny należące do wspomnianego rolnika.

Na tym samym podwórku stał zaparkowany Volkswagen Golf. W pewnym momencie zarówno 38-latek, jak i samochód rolnika zniknęli.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-10]

Finał w rzepaku

Zauważywszy zniknięcie mechanika oraz swojego samochodu, rolnik mocno się zaniepokoił. Nie musiał jednak długo czekać na rozwiązanie zagadki zniknięcia 38-latka i swojego samochodu - zobaczył bowiem pojazd w polu rzepaku.

Nie czekając zbyt długo, rolnik odebrał mężczyźnie klucze do samochodu i powiadomił o całym zajściu policję. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że kierowca kradzionego samochodu był nietrzeźwy - badanie dowiodło, że w wydychanym powietrzu miał aż trzy promile alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej dowiedzieli się również, że 38-latek ma prawny zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi ze względu na wcześniejsze wykroczenia z alkoholem w roli głównej.

Nie wiadomo, jak duże straty poniósł rolnik, do którego należy pole rzepaku. Za jazdę pod wpływem alkoholu 38-letniemu sprawcy szkód grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Warto pamiętać, że jazda jakimkolwiek pojazdem mechanicznym po spożyciu alkoholu jest karygodnym pomysłem - zarówno w wielkim mieście, jak i na rzadko uczęszczanej, polnej drodze.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: agropolska.pl

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

pożar stodoła

Wieś

Potężny pożar stodoły. Rolnicy wspomogli strażaków

Czytaj więcej >
obornik odpady

Wieś

Wlewał toksyczne odpady do obornika. Mężczyzna został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >
myśliwy

Wieś

Myśliwy spadł z ambony w lesie. Rozpaczliwie wołał o pomoc

Czytaj więcej >
wypadek grzybobranie

Wieś

Tragedia na grzybobraniu. 70-latek nie wrócił już do domu

Czytaj więcej >
straż leśna

Wieś

Dolnośląskie: Straż Leśna złapała kłusownika na gorącym uczynku

Czytaj więcej >
pożar pustków żuławski

Wieś

Potężny pożar stodoły. Śmierć poniosły trzy osoby

Czytaj więcej >