Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Zniszczył pracę rolnika. Zrobił jedną porażającą rzecz
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:37

Zniszczył pracę rolnika. Zrobił jedną porażającą rzecz

rolnik rzepak
unsplash.com / fot. Denes Kozma; Nik Shuliahin

Nietrzeźwy kierowca okazał się mieć aż trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ze względu na swoje problemy z trunkami alkoholowymi mężczyzna posiadał już wcześniejszy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Smutny dzień dla rolnika

Chciałoby się powiedzieć, że postępowanie tzw. rzepiar - młodych dziewczyn, które wchodzą w pola rzepaku po to, by zrobić sobie zdjęcie - jest niczym w porównaniu z postępowaniem 38-letniego nietrzeźwego kierowcy, który wjechał w pole rolnika kradzionym Volkswagenem.

Do przykrej sytuacji doszło we wsi Bukowice-Kolonia w gminie Leśna Podlaska na terenie województwa lubelskiego. Jak podaje portal agropolska.pl, 38-letni mieszkaniec gminy Konstantynów naprawiał tego dnia maszyny należące do wspomnianego rolnika.

Na tym samym podwórku stał zaparkowany Volkswagen Golf. W pewnym momencie zarówno 38-latek, jak i samochód rolnika zniknęli.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-10]

Finał w rzepaku

Zauważywszy zniknięcie mechanika oraz swojego samochodu, rolnik mocno się zaniepokoił. Nie musiał jednak długo czekać na rozwiązanie zagadki zniknięcia 38-latka i swojego samochodu - zobaczył bowiem pojazd w polu rzepaku.

Nie czekając zbyt długo, rolnik odebrał mężczyźnie klucze do samochodu i powiadomił o całym zajściu policję. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że kierowca kradzionego samochodu był nietrzeźwy - badanie dowiodło, że w wydychanym powietrzu miał aż trzy promile alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej dowiedzieli się również, że 38-latek ma prawny zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi ze względu na wcześniejsze wykroczenia z alkoholem w roli głównej.

Nie wiadomo, jak duże straty poniósł rolnik, do którego należy pole rzepaku. Za jazdę pod wpływem alkoholu 38-letniemu sprawcy szkód grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Warto pamiętać, że jazda jakimkolwiek pojazdem mechanicznym po spożyciu alkoholu jest karygodnym pomysłem - zarówno w wielkim mieście, jak i na rzadko uczęszczanej, polnej drodze.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: agropolska.pl

Tagi: Alkohol Wieś