RolnikInfo.pl
traktor

Facebook / OSP Brzeziny

Ogromna wichura. Nagle drzewo runęło na traktor

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Druhowie OSP Brzeziny poinformowali o serii niebezpiecznych zdarzeń, które miały miejsce podczas niedawnej wichury. Wielkie drzewa łamały się jak zapałki - jedno z nich runęło w pewnym momencie na ciągnik rolniczy.

Z informacji przekazanych przez strażaków można wywnioskować, że w momencie upadku drzewa pojazd był pusty.  

Trzy interwencje strażaków z OSP Brzeziny

Każdy, kto ostatnio śledzi prognozę pogody i wygląda przez okno, doskonale wie, z jak kapryśną aurą mamy obecnie do czynienia. Przez pewien czas ulewne opady atmosferyczne doprowadziły do przekroczenia stanów alarmowych na rzekach i w zbiornikach wodnych w południowej części kraju.

W innych regionach Polski występowały burze, gradobicia oraz silne porywy wiatru. Nic zatem dziwnego, że strażacy z różnych części kraju mieli pełne ręce roboty przez wiele dni. 

Jak poinformowali druhowie z OSP Brzeziny na swoim profilu na Facebooku, w sobotę 22 maja 2021 roku mieli do czynienia z trzema akcjami, w których główną rolę grały powalone drzewa. Co warte podkreślenia, nie były to młode, lecz masywne okazy z silnie rozwiniętym systemem korzeniowym. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-10]

W dwóch przypadkach strażacy interweniowali w sprawach drzew przewróconych na jezdnię w miejscowości Dzięcioły i Zaleśna w gminie Brzeziny na terenie województwa wielkopolskiego.

Trzeci przypadek dotyczył drzewa w Dzięciołach, które runęło wprost na traktor. Służby nie podały informacji, by ktokolwiek znajdował się w pojeździe w momencie upadku drzewa.

Opis zdarzeń

 Jak przekazują strażacy na swoim facebookowym profilu, wszystkie zdarzenia miały miejsce późnym popołudniem i wczesnym wieczorem 22 maja 2021 roku.

W przypadku interwencji dotyczącej przygniecionego ciągnika w Dzięciołach zadysponowano JOT Brzeziny i JRG 2 Kalisz. Oczyszczeniem jezdni z powalonych drzew w Dzięciołach i Zaleśnej zajęli się druhowie z JOT Brzeziny.

Osoby z okolicy potwierdziły w komentarzach pod postem, iż pogoda dokonała niemałego bałaganu również na ich posesjach. 

Zgodnie z aktualną prognozą pogody dostępną na portalu ventusky.com, mieszkańcy Polski muszą się liczyć w najbliższych dniach z opadami deszczu oraz wiatrem, którego prędkość będzie wynosiła od 12 do 27 km/h.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: OSP Brzeziny / Facebook

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

traktor

Maszyny

Policjanci zatrzymali traktor do kontroli. Kierowca był nietrzeźwy

Czytaj więcej >
ciągnik silnik

Maszyny

Kujawsko-pomorskie: tragedia przy testowaniu silnika ciągnika rolniczego

Czytaj więcej >
traktor wypadek

Maszyny

Śmierć podczas prac na wsi. Traktorzysta przygnieciony przez własny pojazd

Czytaj więcej >
rzepak

Maszyny

Tony rzepaku wysypały się na autostradę. Kierowca mógł zasłabnąć

Czytaj więcej >
ursus

Maszyny

Wojsko sprzedaje stare Ursusy. Podano ceny

Czytaj więcej >
ładowacz

Maszyny

Rolnik włożył dzieci do łyżki ładowacza. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >