Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Korzystali z ładowarki na polu. Nagle doszło do tragedii
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:34

Korzystali z ładowarki na polu. Nagle doszło do tragedii

wypadek ładowarka
unsplash.com / fot. Spencer Pugh

Wskutek odniesionych obrażeń, starszy w rolników poniósł śmierć na miejscu. Sprawą zajęła się policja i prokuratura. 

Wypadek podczas prac polowych

Wypadki podczas prac polowych - głównie od wiosny do jesieni - nie są rzadkością na polskiej wsi. Informacje z całego kraju na temat drastycznych kontuzji, a nawet wypadków ze skutkiem śmiertelnym stają się smutną częścią codzienności na wsi. 

Jednym z dramatycznych zdarzeń, do których doszło w ostatnich dniach, był wypadek we wsi Jerka, położonej w powiecie kościańskim na terenie województwa wielkopolskiego. Do tragedii doszło 19 maja 2021 roku podczas prac polowych.

Na polu przebywał 29-latek, który operował ładowarką rolniczą. Drugi z mężczyzn - 67-latek - pomagał młodszemu rolnikowi w pracy. W pewnym momencie doszło do dramatu: kierowca ładowarki wskutek niefortunnego manewru pojazdem najechał na 67-letniego mężczyznę.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-10]

Starszy z rolników doznał tak dotkliwych obrażeń, że poniósł śmierć na miejscu. Informacje przekazane opinii publicznej nie precyzują jednak, czy czynności życiowe ofiary ustały przed, czy po przybyciu służb ratowniczych. 

Dramaty na polskiej wsi

Sprawą zajmuje się obecnie policja i prokuratura. Wiadomo, że 29-latek dysponował odpowiednimi uprawnieniami do prowadzenia ładowarki. Służby nie podają również, czy mężczyzna był trzeźwy. 

Jeszcze niedawno redakcja portalu Rolnik Info informowała o traktorzyście z województwa świętokrzyskiego, który podczas prac w sadzie został przygnieciony przez własny ciągnik.

W tekście zatytułowanym Rolnik zginął podczas pracy. Wszystkiemu winny był ciągnik możemy się dowiedzieć, iż rolnik w momencie wywrócenia się pojazdu, przebywał w sadzie sam. 

Również w gminie Międzyrzec Podlaski doszło do dramatycznego wydarzenia: rolnik wpadł pod koła swojego ciągnika. Wszystko było spowodowane nieoczekiwanym wypięciem się siedziska pojazdu. O akcji ratowniczej można przeczytać nieco więcej w naszym artykule Nieszczęśliwy wypadek podczas prac. Rolnik wpadł pod koło ciągnika.

Wiele wypadków podczas prac polowych ma miejsce ze względu na nieprzestrzeganie podstawowych zasad ostrożności i nieprawidłowe posługiwanie się maszynami. Warto pamiętać, że o bezpieczeństwo trzeba dbać nawet podczas najbardziej monotonnych zajęć - zawód rolnika jest bowiem obarczony dużym ryzykiem wypadków.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: koscian.naszemiasto.pl, agropolska.pl

Tagi: Wiosna Wieś