RolnikInfo.pl
wypadek ładowarka

unsplash.com / fot. Spencer Pugh

Korzystali z ładowarki na polu. Nagle doszło do tragedii

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W środę 19 maja 2021 roku doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym: podczas prac polowych we wsi Jerka 29-letni kierowca ładowarki najechał na swojego współpracownika, 67-letniego mężczyznę.

Wskutek odniesionych obrażeń, starszy w rolników poniósł śmierć na miejscu. Sprawą zajęła się policja i prokuratura. 

Wypadek podczas prac polowych

Wypadki podczas prac polowych - głównie od wiosny do jesieni - nie są rzadkością na polskiej wsi. Informacje z całego kraju na temat drastycznych kontuzji, a nawet wypadków ze skutkiem śmiertelnym stają się smutną częścią codzienności na wsi. 

Jednym z dramatycznych zdarzeń, do których doszło w ostatnich dniach, był wypadek we wsi Jerka, położonej w powiecie kościańskim na terenie województwa wielkopolskiego. Do tragedii doszło 19 maja 2021 roku podczas prac polowych.

Na polu przebywał 29-latek, który operował ładowarką rolniczą. Drugi z mężczyzn - 67-latek - pomagał młodszemu rolnikowi w pracy. W pewnym momencie doszło do dramatu: kierowca ładowarki wskutek niefortunnego manewru pojazdem najechał na 67-letniego mężczyznę.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-10]

Starszy z rolników doznał tak dotkliwych obrażeń, że poniósł śmierć na miejscu. Informacje przekazane opinii publicznej nie precyzują jednak, czy czynności życiowe ofiary ustały przed, czy po przybyciu służb ratowniczych. 

Dramaty na polskiej wsi

Sprawą zajmuje się obecnie policja i prokuratura. Wiadomo, że 29-latek dysponował odpowiednimi uprawnieniami do prowadzenia ładowarki. Służby nie podają również, czy mężczyzna był trzeźwy. 

Jeszcze niedawno redakcja portalu Rolnik Info informowała o traktorzyście z województwa świętokrzyskiego, który podczas prac w sadzie został przygnieciony przez własny ciągnik.

W tekście zatytułowanym Rolnik zginął podczas pracy. Wszystkiemu winny był ciągnik możemy się dowiedzieć, iż rolnik w momencie wywrócenia się pojazdu, przebywał w sadzie sam. 

Również w gminie Międzyrzec Podlaski doszło do dramatycznego wydarzenia: rolnik wpadł pod koła swojego ciągnika. Wszystko było spowodowane nieoczekiwanym wypięciem się siedziska pojazdu. O akcji ratowniczej można przeczytać nieco więcej w naszym artykule Nieszczęśliwy wypadek podczas prac. Rolnik wpadł pod koło ciągnika.

Wiele wypadków podczas prac polowych ma miejsce ze względu na nieprzestrzeganie podstawowych zasad ostrożności i nieprawidłowe posługiwanie się maszynami. Warto pamiętać, że o bezpieczeństwo trzeba dbać nawet podczas najbardziej monotonnych zajęć - zawód rolnika jest bowiem obarczony dużym ryzykiem wypadków.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: koscian.naszemiasto.pl, agropolska.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

ciągnik

Maszyny

Traktorzysta holował samochód. Do akcji wkroczyła policja

Czytaj więcej >
wypadek rolnik

Maszyny

Wypadek podczas zrywania orzechów. Mężczyzna spadł na kosiarkę konną

Czytaj więcej >
traktory

Maszyny

Wysoki popyt na traktory nie ulega zmianie. Podsumowanie wrześniowych statystyk

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Zderzenie dwóch ciągników na drodze. Rolnicy byli nietrzeźwi

Czytaj więcej >
agritech

Maszyny

Sektor agritech rośnie w siłę. Rolnicy coraz częściej sięgają po drony i roboty

Czytaj więcej >
traktor lokomotywa

Maszyny

Lubelszczyzna: traktorzysta wjechał pod pociąg

Czytaj więcej >