RolnikInfo.pl
rolnicy podlasie

Rolnik Info - materiały własne

Fani zarzucają kłamstwo i sztuczność. Gienek i Andrzej w ogniu krytyki

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Po wpisie relacjonującym lądowanie śmigłowca LPR na łące Gienka i Andrzeja Onopiuków, media społecznościowe zalały setki komentarzy. Wśród internautów coraz częściej padają gorzkie słowa, w których zarzucają bohaterom "Rolnicy. Podlasie" sztuczność i walkę o popularność ze wszelką cenę.

Sam fakt opisania tak przykrego incydentu jak zasłabnięcie sąsiada, wzbudził w niektórych osobach niesmak. Co więcej, pojawiły się zarzuty, że we wpisie na profilu Gienka i Andrzeja skłamano, podając, iż pomogli oni sprowadzić pomoc dla omdlałego sąsiada. Co ciekawe, w rzeczywistości informacja o tym, kto powiadomił służby, nigdy w tekście rolników nie padła. 

Wiele niejasności i gorzkie słowa

Pośród rosnących niewiadomych na temat sytuacji, która miała niedawno miejsce w Plutyczach (pisaliśmy o niej w tekście Śmigłowiec LPR u Gienka i Andrzeja. Nagłe zasłabnięcie sąsiada), jedno się nie zmienia: w rodzinnej wsi Gienka i Andrzeja Onopiuków nie można narzekać na brak rozmaitych wydarzeń.

Gospodarstwo rolników odwiedzają codziennie dziesiątki osób, które są ciekawe tego, jak żyje się na Podlasiu. Sława Gienka i Andrzeja ma jednak dwie strony medalu - dotychczas uwielbiani i bronieni przez grono wiernych fanów, coraz częściej stają się obiektem krytyki internautów.

Fala krytyki wylała się na rolników z Plutycz po opublikowaniu informacji o lądowaniu śmigłowca LPR na łące. Wśród komentarzy na profilu Onopiuków mogliśmy przeczytać m.in. poniższe słowa: 

Również Bogdan Kubala w jednym z wywiadów dla portalu i.bialystyok.pl zacytował Andrzeja, mówiąc, iż ten obawia się spadku popularności.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-13]

Inni internauci wskazują, że negatywne komentarze wynikają z zazdrości i podsycania nieprawdziwych plotek na temat Andrzeja i Gienka. 

Kolejne zarzuty wobec rolników

Seria nieprzyjemnych zarzutów nie kończy się tylko na stwierdzeniu, iż Onopiukowie szukają nowych sposobów na utrzymanie swojej popularności (warto przy okazji dodać, że sami rolnicy nigdy nie potwierdzili, ani nie zdementowali tego typu doniesień na swój temat).

Dla przypomnienia publikujemy zrzut ekranu oryginalnego wpisu Gienka i Andrzeja: 

Choć we wpisie Andrzeja i Gienka nie było wzmianki o tym, że to rolnicy sprowadzili pomoc, niektórzy internauci dali się nieco ponieść emocjom:

Dni po interwencji Lotniczego Ratownictwa Medycznego w Plutyczach mijają, a z każdą godziną lawina plotek i dezinformacji rośnie. To, co tak naprawdę wydarzyło się w Plutyczach, wyjaśnić mogą najlepiej sami bohaterowie zdarzenia.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: Facebook / Gienek i Andrzej

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wiejski cmentarz

Wieś

Na wiejskim cmentarzu zniszczono nie tylko drzewa. Parafia otrzymała karę finansową

Czytaj więcej >
grzyby

Wieś

Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

Czytaj więcej >
polsat rolnictwo

Wieś

Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

Czytaj więcej >
gospodarstwo agroturystyczne

Wieś

Tragedia w gospodarstwie agroturystycznym. Tajemnicza śmierć seniorów

Czytaj więcej >
petycja rolnik info

Wieś

Rolnicy "niezaradni i zacofani"? Petycja przeciwko kłamliwemu wizerunkowi w telewizji

Czytaj więcej >