RolnikInfo.pl
pogoda

Facebook / fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie

Pogodowy kataklizm na południu kraju. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Prawdziwy pogodowy kataklizm nawiedził wiejską gminę Kamiennik w województwie opolskim - w kilka minut wskutek ulewnego deszczu drogi i ulice zamieniły się w rwące strumienie wody. Strażacy ostrzegają, że po ciepłych i słonecznych dniach intensywne opady mogą wystąpić w wielu miejscach w kraju, wywołując zagrożenie dla ludzi i zwierząt.

Jest to niezwykle istotna informacja dla rolników, którzy planując prace w gospodarstwach, powinni bezwzględnie monitorować m.in. ostrzeżenia pogodowe wydawane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Rwące potoki w gminie Kamiennik

W ostatnich dniach na terenie naszego kraju rolnicy mogli wykorzystać ciepłą i słoneczną pogodę na przeprowadzenie intensywnych prac polowych. Niestety, pogodowy entuzjazm nie będzie trwał długo, bo jeszcze w tym tygodniu w wielu miejscach w kraju spadnie ulewny deszcz.

Przykładem tegorocznej nieprzewidywalności pogody jest sytuacja, która miała miejsce w gminie Kamiennik na terenie województwa opolskiego w środę 12 maja 2021 roku. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że padający deszcz w kilkanaście minut wywołał prawdziwy kataklizm. 

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie na swoim facebookowym profilu, ulice i drogi w gminie Kamiennik w błyskawicznym tempie zamieniły się w rwące potoki, stwarzając ogromne zagrożenie dla okolicznych mieszkańców.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-10]

Na fotografiach zamieszczonych przez nyską straż pożarną widzimy nie tylko lokalne podtopienia, ale też dużą ilość zalegającego na ziemi gradu. Nie trzeba dodawać, że podobne zjawiska są groźne dla ludzi i zwierząt, a także młodych, wschodzących roślin.

Pogoda na kolejne dni

Tym razem to nie temperatura, a opady mogą pokrzyżować plany rolników w ich codziennej pracy. Termometry do końca tygodnia będą wskazywały od 13 do 20 stopni Celsjusza na terenie całej Polski.

Począwszy od czwartku (13.05), musimy liczyć się z opadami i burzami w południowej i północno-wschodniej części kraju. W piątek (14.05) deszcze pojawią się właściwie we wszystkich regionach Polski, szczególnie w województwie łódzkim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim, a także na południu.

W sobotę (15.05) deszczu spodziewają się mieszkańcy zachodniej i południowej części kraju. Ostatni dzień tygodnia (16.05) będzie wyjątkowo deszczowy i nie pozostawi suchej nitki na żadnym regionie w Polsce. 

Czy w kolejnym tygodniu pogoda nieco się unormuje? Niestety, prognozy na podstawie map portalu ventusky.com nie dają powodów do optymizmu - przez nadchodzące dni niebo będzie zasnute chmurami, z których będzie obficie padać deszcz. Na pierwsze przejaśnienia przyjdzie nam poczekać najprawdopodobniej aż do soboty 22 maja.

Poniżej prezentujemy lokalizację gminy Kamienik: 

undefined

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło:Facebook / Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, ventusky.com

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >
Pożar - budynek gospodarski

Wiadomości

Nocna walka z ogniem. Strażacy z płonącego budynku gospodarczego ewakuowali bydło

Czytaj więcej >