Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > "Rolnicy. Podlasie": Andrzej przyniósł grzyby z lasu. Internauci zachwyceni
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

"Rolnicy. Podlasie": Andrzej przyniósł grzyby z lasu. Internauci zachwyceni

andrzej rolnicy podlasie
Facebook / Gienek i Andrzej

Andrzej i Gienek Onopiukowie z chęcią dzielą się kulisami swojego codziennego życia w mediach społecznościowych. W ostatnim czasie młodszy z rolników opublikował post na Facebooku, gdzie zaprezentował pierwsze grzyby, które zebrał tego roku w lesie.

W wiadrze sfotografowanym przez Andrzeja można zauważyć urodziwe kurki. W komentarzach do postu rolnika internauci nie kryli entuzjazmu rozpoczynającym się sezonem na grzyby.

Dumny Andrzej prezentuje grzyby w wiadrze

Zdecydowana większość osób uwielbia smak grzybów we wszelkiego rodzaju potrawach kuchni polskiej. Niestety, nie każdy jest jednak w stanie prawidłowo rozpoznawać gatunki jadalnych grzybów.

Jak się okazuje, bohater kultowego serialu Rolnicy. Podlasie, Andrzej Onopiuk jest zdecydowanym entuzjastą grzybobrań, a z lasu potrafi przynieść całkiem sporą ilość sezonowych przysmaków.

Na facebookowym profilu Gienka i Andrzeja pojawił się post, w którym młodszy z rolników pochwalił się zebranymi przez siebie kurkami, pisząc:

- Sobotni poranek a wy lubicie chodzić na grzyby [pis. oryg. - przyp. red.]

Entuzjazm internautów

Zależnie od regionu, w wielu miejscach w Polsce zaczęły się pojawiać pierwsze grzyby. Fakt ten wzbudza niemałe emocje u zapalonych grzybiarzy, którzy cały rok z niecierpliwością czekają na grzybowe szaleństwo.

Post Andrzeja Onopiuka wzbudził wielki entuzjazm u fanów serialu Rolnicy. Podlasie. Wiele osób zaprezentowało też fotografie własnoręcznie zebranych grzybów.

>
>
>

Choć zbieranie i spożywanie grzybów należą do wyjątkowych przyjemności, to w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących gatunku grzyba najlepiej pozostawić go w lesie.

Spożycie trującego grzyba może mieć katastrofalne skutki dla zdrowia, a nawet skutkować śmiercią.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / Gienek i Andrzej