Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Ciągnik

Ciągnik

strajk rolników
02.02.2024 19:32 Bruksela: Strajkujący obrzucają jajami urzędy. "Nie ma rolników, nie ma żywności"

Tysiące rolników w dalszym ciągu strajkuje w stolicy Belgii przeciwko polityce Zielonego Ładu oraz importowi towarów rolnych z Ukrainy. Do strajku przyłączyli się rolnicy z innych krajów europejskich. W ruch poszły środki pirotechniczne, zapłonęły opony, a policja używa gazu przeciwko demonstrantom.

ciągnik rolniczy
31.01.2024 16:41 Przepisy dotyczące ciągników. Co musi wiedzieć operator maszyny rolniczej?

Czym jest ciągnik? Z jaką dopuszczalną prędkością może jeździć na drogach publicznych? Czy wymagane jest posiadanie trójkąta ostrzegawczego? Sprawdziliśmy, z jakimi przepisami polskiego prawa muszą się mierzyć każdego dnia posiadacze ciągników. 

opony ciągnikowe
30.01.2024 09:35 Gąsienice i opony pneumatyczne w jednym. Rewolucyjna technologia CupWheel

Nie, to wcale nie są przebite opony, to najnowsza produkcja holenderskiej firmy opon Galileo. Ich unikatowy kształt pozwala na jazdę nawet po najcięższym terenie. AgriCup łączy zalety gąsienic gumowych i opon radialnych, przeznaczonych dla ciągników i kombajnów. 

protest rolników
24.01.2024 19:54 Wielki protest rolników. Blokady w całej Polsce

Środa to dzień, w którym rolnicy z całej Polski wzięli udział w proteście przeciwko polityce rolnej UE. Drogi zablokowano w co najmniej 250 miejscowościach. Gdzie można było spodziewać się utrudnień i jakie nastroje panowały wśród rolników?

trójkąt ostrzegawczy
20.01.2024 10:07 Niemcy. Seria wypadków z udziałem protestujących rolników. Wśród poszkodowanych dziecko

Ostatni tydzień protestów na niemieckich drogach przynosi smutne wiadomości. Wskutek trzech wypadków z udziałem ciągników ucierpiało 13-letnie dziecko, jeden z demonstrantów został przewieziony do szpitala, natomiast trzecia uczestniczka nie doznała żadnych obrażeń.

protesty rolników
19.01.2024 13:06 Wielki protest polskich rolników, traktory wyjadą na ulicę. Czego żądają?

W ubiegły poniedziałek rolnicy z "Solidarności" zapowiedzieli protest na środę, 24 stycznia br. Wzywają wszystkich traktorzystów oraz organizacje rolnicze do przyłączenia się i demonstracji przeciw pogarszającej się sytuacji całego rolnictwa.  

protest rolników
16.01.2024 21:33 Zaskakujące sceny w Berlinie. Rolnicy nie wytrzymali, trwa wielki protest

Protest w Niemczech trwa w najlepsze. W poniedziałek 15 stycznia do Berlina w ramach protestu zjechało się około 5 000 ciągników. Według opinii organizatorów, do rolników może przyłączyć się jeszcze około kilkunastu tysięcy uczestników. To punkt kulminacyjny kilkudniowych demonstracji.

czerwony ciągnik, plik banknotów
14.01.2024 22:41 Słuchasz muzyki w ciągniku? Teraz za to słono zapłacisz

Większość z rolników pracując w polu, chętnie korzysta z przyjemności słuchania radia. Mało kto wie, że za takie urozmaicenie czasu podczas żmudnych prac polowych, należy zapłacić abonament. KRRiT podała stawki na 2024r. 

ciągnik rolniczy
13.01.2024 22:40 Wojsko może zabrać twój sprzęt rolniczy? Przepisy mówią jasno

Na jednej z grup społecznościowych, rolnik zadał zaskakujące pytanie odnośnie rekwirowania sprzętu rolniczego przez wojsko. Z obowiązujących w Polsce przepisów wynika, że wojsko w razie potrzeby może przejąć do użytkowania cywilne pojazdy. Czy to dotyczy także maszyn rolniczych takich jak chociażby ciągnik?

ciągnik
09.01.2024 22:29 Duże zmiany dotyczące rejestracji pojazdów. Dla zapominalskich będą srogie kary

Pierwszego stycznia 2024 roku odchodzą w niepamięć przepisy dotyczące obowiązkowego zgłaszania nabycia pojazdu. Kierowcom postawiono nowe warunki. Albo zarejestrują pojazd albo czekać ich będzie kara finansowa. Sprawdziliśmy, czy przepis odnosi się także do ciągników rolniczych.  

ciągnik latem
06.01.2024 19:17 Te ciągniki są najpopularniejsze w Polsce. Najnowsze dane nie pozostawiają wątpliwości

Rok 2023 był dla producentów maszyn rolniczych wyjątkowy ze względu na wysoki popyt. W ostatnim miesiącu ubiegłego roku zarejestrowano najwyższą liczbę ciągników rolniczych. Jakie maszyny były najbardziej popularne? W którym województwie zarejestrowano ich najwięcej?  Podajemy najnowsze dane. 

ciągnik w rowie
12.10.2023 12:27 Kierowca ciągnika uwięziony pod maszyną

Ciągnik rolniczy wywrócił się podczas prowadzenia prac polowych na stromym zboczu. W akcji ratowniczej interweniowała straż pożarna. 

Traktor w rowie
09.10.2023 22:00 Stracił panowanie nad ciągnikiem. Wylądował w przydrożnym rowie

Kierowca ciągnika stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Razem z nietrzeźwym mężczyzną w kabinie znajdowała się także kobieta. 

policja
09.10.2023 17:22 Groźne zderzenie ciągnika i osobówki. Półtoraroczne dziecko trafiło do szpitala

Kierowca ciągnika nie ustąpił pierwszeństwa osobówce. W skutek jego nieuwagi półtoraroczne dziecko trafiło do szpitala.  

ciągnik rolniczy
20.09.2023 15:33 Pościg w krzakach za traktorem. Kierowca miał ponad 2 promile

W województwie łódzkim dwóch świadków postanowiło zatrzymać nietrzeźwego kierowcę maszyny rolniczej. Mężczyzna, mający ponad 2 promile alkoholu, wjechał traktorem w zarośla. Powód jego desperackiej ucieczki był jeden - uniknięcie kary za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz mogą mu grozić nawet dwa lata pozbawienia wolności.

Pogotowie ratunkowe
04.09.2023 21:35 Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik. Zginął na miejscu

64-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik w miejscowości Stara Wiśniewka w Wielkopolsce. Mężczyzna zginął na miejscu.

Kukurydza
01.09.2023 14:15 Slalom po jezdni zakończony w polu kukurydzy. Policja zatrzymała pijanego traktorzystę

Pijany traktorzysta nie zatrzymał się do kontroli na znak policji, po czym wjechał w pole kukurydzy i zaczął uciekać. Miał ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Ciągnik na lawecie
01.09.2023 13:06 Ciągnik z kradzionym drewnem na lawecie

Policjanci z Wisły zatrzymali 33-letniego mieszkańca Jaworzynki, który wiózł kradzione drewno. Na domiar złego okazało się, że posiadał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

policja
30.08.2023 09:00 Pijany traktorzysta zatrzymany

Policjanci zostali wezwani do interwencji w sprawie stwarzającego zagrożenie na drodze traktorzysty. Kobieta relacjonuje, że przez jego zachowanie była kilkukrotnie zmuszana do gwałtownego hamowania. 

haker
28.08.2023 15:59 Rolnik stracił 11 tys. euro. Padł ofiarą oszustwa w sieci

Młody rolnik został oszukany w sieci. Atrakcyjna oferta sprzedaży ciągnika okazała się zwykłym oszustwem. 

Ciągnik
25.07.2023 14:00 Kryzys na rynku maszyn rolniczych

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych opublikowała raport rejestracji ciągników i przyczep w pierwszym półroczu 2023 r. Eksperci podkreślają, że na rynku maszyn rolniczych od dłuższego czasu można zaobserwować problemy.

Traktor na polu
26.06.2023 14:00 Ciężkie czasy dla branży techniki rolniczej

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych wydała komunikat podsumowujący przeprowadzone na przełomie marca i kwietnia 2023 roku badania dotyczące aktualnej i prognozowanej koniunktury w branży maszyn rolniczych. 

MARCIN SMULCZYNSKI/East News (zdjęcie poglądowe)
19.06.2022 02:02 Wypadek podczas prac rolniczych. Nie żyje mężczyzna przejechany przez ciągnik

Dziś podczas prac rolniczych w Masłowie (woj. śląskim) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na miejscu zginął mężczyzna. W Masłowie podczas prac rolniczych na policję zadzwonił mężczyzna. Jak wynikało z informacji przekazanych przez mężczyznę, jego ojciec został przejechany przez ciągnik rolniczy.

traktor lokomotywa
19.06.2022 02:02 Lubelszczyzna: traktorzysta wjechał pod pociąg

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Zamościu, na niestrzeżony przejazd kolejowy - prosto pod lokomotywę pociągu - wjechał kierowca ciągnika rolniczego. 63-letni mieszkaniec województwa lubelskiego odniósł obrażenia ciała i został przewieziony do szpitala. Szczegółowy przebieg całego zdarzenia ustalają zamojscy funkcjonariusze policji. Traktorzysta wjechał na przejazd kolejowyPrzejazdy kolejowe są miejscami, w których błędna decyzja lub chwila nieuwagi mogą doprowadzić do prawdziwej tragedii. O niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło w ostatnich dniach na Lubelszczyźnie poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej Komenda Miejska Policji w Zamościu. W miejscowości Niedzieliska (gm. Szczebrzeszyn) na niestrzeżony przejazd kolejowy wjechał 63-letni kierowca ciągnika rolniczego. Problem w tym, że rolnik wjechał na tory wprost przed lokomotywę ze składem kolejowym.

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu
18.06.2022 02:02 Złapani na gorącym uczynku. Wywozili ciągnik rolniczy na lawecie

Z posesji na terenie gminy Lubań (woj. dolnośląskie) skradziono ciągnik rolniczy. Funkcjonariusze policji po otrzymanym zgłoszeniu na gorącym uczynku złapali sprawców. Zgłoszenie o kradzieży ciągnika z posesji na terenie gminy Lubań wpłynęło do dyżurnego lubańskiej jednostki Policji w miniony wtorek, 22 czerwca bieżącego roku. Jak się okazało, na miejscu zdarzenia, ciągnik rolniczy został umieszczony na lawecie i był przewożony w inne miejsce.

akcyza
19.03.2022 02:44 Rząd zadecydował. Zmiany ws. zwrotu akcyzy od paliwa rolniczego

W piątek 30 lipca 2021 roku poinformowano, iż Rada Ministrów zdecydowała się na przyjęcie ustawy o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego w cenie paliwa stosowanego do celów produkcji rolnej. Rząd przekonuje, że w wyniku zmian prawnych rolnicy będą ponosili mniejsze wydatki na cele produkcji żywności. Zgodnie z reformą, zmianie ma ulec m.in. limit oleju napędowego wykorzystywanego na jeden hektar upraw - z dotychczasowych 100 litrów został podniesiony do 110 litrów. Rolnicy dostaną większy zwrot za kupno paliwa do produkcji rolnejPonieważ maszyny rolne głównie poruszają się po polach, rolnikom przysługuje zwrot podatku akcyzowego za kupno paliwa wykorzystywanego do pracy w gospodarstwie. W piątek 30 lipca 2021 roku na oficjalnej stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawiła się informacja o przyjęciu ustawy o zmianie poprzedniej ustawy dotyczącej szczegółów i wysokości zwrotu kwot za zakup paliwa do celów rolniczych. Jak twierdzi rząd, przeprowadzane zmiany mają na celu wspomóc rolników i odciążyć ich finansowo w procesie produkcji żywności. W komunikacji KPRM możemy przeczytać, że rolnicy otrzymają zwrot podatku akcyzowego za zużyte 110 litrów paliwa (a nie, jak dotychczas, za 100 litrów) na jeden hektar gruntów.

ciągnik
19.03.2022 02:44 Rolnicy kupili wadliwy ciągnik za 300 tys. złotych. Firma uchyla się od odpowiedzialności

Współczesne gospodarstwo rolne nie ma szansy funkcjonować bez odpowiednich inwestycji, wśród których niezwykle ważne miejsce zajmują specjalistyczne maszyny. Jak podaje portal cenyrolnicze.pl, właściciele gospodarstwa z województwa warmińsko-mazurskiego zainwestowało 300 tysięcy złotych w zakup ciągnika marki Zetor. Nie spodziewali się jednak, że traktor przysporzy im tylu kłopotów.Gdy maszyna znalazła się w ich posiadaniu, bardzo szybko okazało się, że jest niesprawna. Pomimo odwoływania się rolników do praw konsumenckich i gwarancji, dealer i producent umywają ręce od problemu. 300 tysięcy złotych na wadliwy ciągnikNie trzeba podkreślać, jak bardzo oszukani musieli poczuć się właściciele rodzinnego gospodarstwa rolnego z województwa warmińsko-mazurskiego. Pani Halina od 30 lat prowadzi działalność w miejscowości Ciemna Dąbrowa. Obecnie w hodowli krów i wytwarzaniu pasz pomaga jej syn. Ze względu na rozwój gospodarstwa, zdecydowali się na zakup ciągnika. 300 tysięcy złotych przeznaczone na kupno maszyny i dodatkowego osprzętowania pochodziło z osobistych oszczędności rolników i - częściowo - z kredytu. Kiedy ciągnik pojawił się w gospodarstwie, radość gospodarzy nie trwała długo - okazało się bowiem, że istotne części maszyny działają w niewłaściwy sposób.

wykopki
19.03.2022 02:44 Tragedia podczas zbioru ziemniaków. Rolnik wciągnięty przez maszynę

Do niewyobrażalnej tragedii doszło podczas zbioru ziemniaków w jednym z gospodarstw na terenie województwa łódzkiego. 62-letni rolnik wysiadł z ciągnika, by oczyścić kombajn. W pewnym momencie został wciągnięty przez maszynę. Pomimo akcji reanimacyjnej przeprowadzonej przez zespół ratownictwa medycznego, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Tragedia w trakcie wykopkówW niektórych częściach Polski wykopki ziemniaków rozpoczęły się już w połowie sierpnia. Niestety, wraz z kolejnym etapem prac w gospodarstwach rolnych nie brakuje tragicznych zdarzeń podczas wykonywania codziennych czynności na polach. Jak poinformował portal agronews.com, w gminie Błaszki (woj. łódzkie) w drugiej połowie sierpnia 2021 roku doszło do dramatycznego wypadku: 62-letni mężczyzna został wciągnięty przez maszynę do zbioru ziemniaków. Jak relacjonują media, rolnik w trakcie pracy wysiadł z ciągnika, nie wyłączając silnika. Zbliżył się do kombajnu, by oczyścić go z zalegających łęcin. Niestety, w pewnym momencie pracująca maszyna wciągnęła 62-latka, dotkliwie go raniąc.