Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Trutka na szczury w kiełbasie. Przerażające odkrycie w Łodzi
Justyna  Nachman
Justyna Nachman 22.09.2023 09:46

Trutka na szczury w kiełbasie. Przerażające odkrycie w Łodzi

trutka na szczury w kiełbasie
Spotted Łódź/facebook.com

Na jednej z ulic Łodzi znaleziono rozrzucone kawałki kiełbasy wypełnione trutką na szczury. To zagrożenie nie tylko dla domowych zwierząt. Sprawą zajmuje się policja.  

Przerażające znalezisko

W Łodzi, w okolicach ulicy Milionowej ktoś rozrzuca kiełbasę wypełnioną trutką na szczury. Cała sprawa została nagłośniona przez profil miasta Łodzi w mediach społecznościowych. 

Od razu poinformowaliśmy straż miejską, która monitoruje teren. Uważajcie na swoje czworonogi - czytamy we wpisie. 

Jedna z internautek zamieściła w mediach społecznościowych wpis informujący o bulwersującym zdarzeniu. Do postu zostało załączone również zdjęcie kawałków kiełbasy wypełnionej niebieskim granulatem

W okolicach ulicy Milionowej ktoś rozrzuca kiełbasę nadzianą trutką na szczury. Uważajcie na swoje zwierzaki, bo wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii - napisała jedna z internautek. Zdarzeniem zajmuje się już policja. 

Działania policji

Sprawą zajmuje się już policja, która o całym zajściu została powiadomiona mailowo. Pomimo iż nie dostała oficjalnego zawiadomienia, podejmuje wszelkie konieczne środki do złapania osoby odpowiedzialnej za podrzucanie trucizny.  

Będziemy zabezpieczać materiały dowodowe, między innymi w postaci monitoringu, żeby ustalić sprawcę bądź sprawców tego czynu. - informuje asp. Kamila Sowińska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Łodzi

Bezmyślne zachowanie

To jest skandaliczne zachowanie kogokolwiek, kto skazuje zwierzęta na cierpienie. O sprawie została poinformowana straż miejska, będziemy też uczulać mieszkańców tych okolic, żeby uważali na swoje czworonogi - mówi Antonina Majchrzak, radna i przewodnicząca komisji ochrony środowiska w łódzkiej radzie miejskiej. 

Radna podkreśliła, że takie zachowanie stanowi śmiertelnie zagrożenie nie tylko dla zwierząt domowych, ale także tych dzikich żyjących w mieście, takich jak jeże, lisy czy też bezdomne koty. Niestety ich cierpienia po zjedzeniu takiej kiełbasy z trutką nikt nie zauważy, przez co po cichu będą umierać w męczarniach