Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Uciekli w zarośla, sieci pozostawili na miejscu. Funkcjonariusze zatrzymali kłusowników
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Uciekli w zarośla, sieci pozostawili na miejscu. Funkcjonariusze zatrzymali kłusowników

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu
Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Jak wynikało ze zgłoszenia, na jednym ze stawów w Międzyrzeczu nieznani sprawcy mieli dokonywać nielegalnego połowu ryb. Międzyrzeccy policjanci, którzy pojawili się na miejscu, zatrzymali dwie osoby. Mężczyzźni usłyszeli już zarzuty.

Sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji powiadomił, że do dyżurnego międzyrzeckiej komendy wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu nielegalnego połowu ryb przez dwóch mężczyzn. Nad staw hodowlany skierowany został patrol policji.

Kłusownicy uciekli w zarośla

- Policjanci ustalili, że mężczyźni, którzy wyławiali ryby przy pomocy rozciągniętych sieci, uciekli w kierunku pobliskich zarośli i drzew pozostawiając sieci na miejscu - przekazał Maksimczyk.

Funkcjonariuszom już po chwili udało się zatrzymać jednego z mężczyzn. Jak się okazało, próbował on wmówić policjantom, że wyszedł pobiegać.

- Zdradziło go jednak mocno przemoczone ubranie robocze - dodał Maksimczyk, zaznaczają, że już po chwili zatrzymano także drugiego mężczyznę.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty

Jak powiadomił sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, obaj mężczyźni przyznali się do winy. Co więcej, przedstawione już zostały zarzuty związane z nielegalnym połowem. Mężczyznom grozi do kara grzywny, bądź kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

- Powstałe straty oszacowane są na ponad 1800 złotych, ponieważ duża część złowionych ryb była już śnięta. Raptem część okazów wróciła do wody - przekazał sierżant sztabowy Maksimczyk.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Policja

Tagi: Policja Ryba