RolnikInfo.pl
beczki

Facebook / Nadleśnictwo Szubin, Lasy Państwowe

W lesie porzucono 25 beczek z tajemniczą cieczą. Nagroda za pomoc w uchwyceniu sprawcy

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Leśnicy nie od dziś zmagają się z plagą śmieci znajdowanych w lasach - są to nie tylko gruzy, opony i tworzywa sztuczne; na terenach leśnych ludziom nieobce jest wylewanie szamba czy porzucanie toksycznych opadów. Pracownicy Nadleśnictwa Szubin poinformowali na swoim facebookowym profilu o 25 beczkach, które zostały przez nich znalezione w lesie.

W trzech z beczek znajdowała się niezidentyfikowana ciecz. Za pomoc w namierzeniu sprawcy obiecano tzw. nagrodę nadleśniczego w wysokości 10 tysięcy złotych.

Beczki z cieczą w lesie

1 czerwca 2021 roku na facebookowym profilu Nadleśnictwa Szubin pojawiła się informacja o nietypowym znalezisku, na jakie trafili lokalni leśnicy w okolicy miejscowości Buszkowo (woj. kujawsko-pomorskie): 25 beczek, z których część wypełniona była tajemniczą cieczą.

Z wpisu w mediach społecznościowych możemy się dowiedzieć, że pracownicy Lasów Państwowych natknęli się na cztery żółte i cztery niebieskie 140-litrowe beczki.

Dodatkowo na miejscu znajdowało się siedemnaście mniejszych beczek o pojemności 40 litrów. Jak przekazali leśnicy, w trzech większych pojemnikach zlokalizowano ciecz.

premier

Premier wskazał datę ustalenia zapisów ws. wyższych dopłat do paliwa

CZYTAJ DALEJ

Nagroda nadleśniczego

Na miejsce wezwano policję ze Żnina i straż pożarną. W pracach brali również udział technicy kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Sprawą zainteresowali się też pracownicy Urzędu Miejskiego w Łabiszynie i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.

Sprawa jest obecnie badana przez żnińską policję.

Leśnicy wszelkimi możliwymi sposobami próbują przeciwdziałać niezrozumiałym zwyczajom ludzi, którzy bez wahania przyjeżdżają do lasu z odpadami, traktując go jak śmietnik.

Tym razem w ogłoszeniu leśników poinformowano, że za pomoc w znalezieniu sprawcy przewidywana jest nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych. Każdy, kto może mieć informacje na temat związany z porzuconymi beczkami w lesie, proszony jest o kontakt ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Szubin pod numerem telefonu: 530 053 133.

szubin

szubin

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Facebook / Nadleśnictwo Szubin Lasy Państwowe

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
piątka dla zwierząt

Wiadomości

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

17.09 Sejm zajmie się nową ustawą. Rolnicy będą lepiej chronieni w handlu żywnością

Czytaj więcej >