RolnikInfo.pl
pogoda

unsplash.com / fot. Jordan Stewart; Daoudi Aissa

Wkrótce zmiana aury. Mapy pogodowe wskazują na jedno

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Choć w ostatnich dniach temperatura powietrza w Polsce wzrosła, a opady częściowo ustały, nie oznacza to końca kaprysów tegorocznej aury. Mapy pogodowe portalu ventusky.com wskazują, że w przyszłym tygodniu mieszkańcy naszego kraju będą musieli liczyć się z dotkliwą zmianą, jakimi będą dość intensywne, kilkudniowe opady deszczu.

W obliczu deszczowych prognoz pocieszeniem może być fakt, że temperatura powietrza nie będzie drastycznie spadać. Oznacza to tym samym, że rolnicy nie będą musieli się przejmować tym, że ich rośliny ucierpią w wyniku chłodu.

Pogoda na nadchodzący tydzień

Tegoroczna aura dobitnie przypomniała, że jedynym pewnym elementem przyrody jest niepewność - nawet po tzw. zimnych ogrodnikach temperatura ustawicznie płatała figle, co spowodowało opóźnienie rozwoju wielu roślin.

Sobota (5.06) jest pierwszym dniem długiego czerwcowego weekendu, w którym mieszkańcy wschodniej połowy Polski - od północnych do południowych granic - muszą liczyć się z przelotnymi opadami deszczu.

Jak można odczytać z map pogodowych dostępnych na portalu ventusky.com, od niedzieli (6.06) do wtorku (8.06) w naszym kraju nie spadnie ani kropla deszczu.

czereśnie

Rozwścieczeni Włosi wysypują czereśnie na ulice. Wszystkiemu winne ceny w skupach

CZYTAJ DALEJ

Sytuacja odwróci się jednak w środę (9.06), co zapoczątkuje dotkliwą zmianę dla wszystkich, którzy z lubością napawali się piękną, wiosenną pogodą ostatnich dni. Nad Polską pojawią się deszcze - zwłaszcza na wybrzeżu, w województwie kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i łódzkim. Na Śląsku możliwe przelotne burze.

W czwartek (10.06) Wielkopolska, województwo lubuskie i Śląsk chwilowo odetchną od intensywnych opadów deszczu, gdyż chmury zdecydowanie przesuną się nad pozostałą część kraju. W piątek (11.06) sytuacja ponownie się odwróci, a opady zawisną nad województwem pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim, łódzkim i podkarpackim.

Czy nadal będzie ciepło?

Poza intensywnością opadów deszczu, rolnicy z uwagą śledzą prognozy pogody w kwestii temperatury. Przez niskie wartości w ostatnich tygodniach proces rozwoju wielu roślin stanął w miejscu lub opóźnił się, co ma wymierny wpływ na rynkowe ceny produktów rolno-spożywczych.

Tutaj mamy jednak dobre informacje - temperatura podczas weekendu czerwcowego, oscylująca od 19 do nawet 26 kresek powyżej zera, utrzyma się również w kolejnym tygodniu.

W poniedziałek i wtorek (7-8.06) będziemy mieli do czynienia z bardzo wyrównaną temperaturą w całej Polsce, która wynosić będzie od 24 do 27 stopni Celsjusza.

Ze względu na obecność opadów w środę (9.06) będzie nieco chłodniej - od 18 stopni Celsjusza na zachodzie kraju do 24 stopni na wschodzie. W czwartek (10.06) termometry wskażą wartości nieco niższe, choć porównywalne do poprzedniego dnia.

Od piątku (11.06) powróci fala ciepła, która będzie rozwijać się do końca weekendu. W niedzielę (13.06) w zachodniej części kraju najwyższe wartości temperatury osiągną poziom nawet 27 stopni Celsjusza.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: ventusky.com

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wieprzowina

Wiadomości

Czechy: polskie mięso nafaszerowane antybiotykiem. 60-krotne przekroczenie norm

Czytaj więcej >
agrounia kołodziejczak nawozy

Wiadomości

Agrounia będzie blokować zakłady nawozowe. Akcja rusza 11 października

Czytaj więcej >
polski ład kaczyński

Wiadomości

Ogłoszono siedem propozycji dla rolników w ramach Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Wzrosty cen energii. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na spotkaniu państw UE

Czytaj więcej >
fermy norek

Wiadomości

Wyniki śledztwa ws. ferm norek. Padły poważne oskarżenia

Czytaj więcej >
owoce warzywa

Wiadomości

Plastikowe opakowania warzyw i owoców odejdą do lamusa? Jest interpelacja poselska

Czytaj więcej >