RolnikInfo.pl
włosi

YouTube.com / ViralVideo Italia

Włoscy rolnicy nie wytrzymali. Niszczą drzewa, owoce rzucają świniom [WIDEO]

14 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Już nie pierwszy raz w internecie pojawiają się informacje na temat niezadowolonych włoskich producentów czereśni - ich głównym problemem są wyjątkowo niskie ceny oferowane przez miejsca skupu owoców. Jak twierdzą rolnicy, niskie ceny za czereśnie sprawiają, że dalsza produkcja nie ma sensu.

Na kanale ViralVideo Italia na portalu YouTube.com pojawił się film, na którym widzimy zrozpaczonego rolnika, który w akcie bezsilności karmi świnie czereśniami - świeżych, pachnących owoców nie opłaca się bowiem sprzedawać.

Rozpacz włoskich rolników

Portal sad24.pl przekazuje, iż sytuacja producentów czereśni we Włoszech jest dramatyczna - niskie ceny oferowane w skupach frustrują rolników, ale też dają jasny sygnał, że dalsza produkcja nie ma ekonomicznej racji bytu.

Niektórzy właściciele sadów czereśniowych w akcie desperacji niszczą drzewa, na których nadal znajdują się niezebrane owoce.

Sytuacja jest wyjątkowo dotkliwa na południu Włoch - rolnicy za kilogram czereśni mogą otrzymać około 1 euro, podczas gdy w sklepach te same owoce sprzedawane - jak stwierdziła jedna z internautek - są nawet za 16 euro.

dom

Od 1 lipca wchodzi nowy obowiązek dla wszystkich posiadaczy domów

CZYTAJ DALEJ

Rzucanie czereśni świniom

Sprzedaż czereśni nie przynosi włoskim rolnikom dochodów i nie gwarantuje utrzymania płynności finansowej gospodarstwa, toteż producenci owoców w akcie rozpaczy rzucają żywność na ulice czy dają je swoim zwierzętom gospodarskim.

Działania te są niekiedy krytykowane przez konsumentów wskazujących, że wolny rynek jest niekiedy bezlitosny, a marnowanie żywności nie jest sposobem na to, by zwracać uwagę na problemy swojego biznesu.

Na filmie, który pojawił się na kanale ViralVideo Italia, możemy zobaczyć zebrane czereśnie, które leżą zaraz obok wybiegu dla świń.

Rolnik na filmie zauważa poruszenie zwierząt, dodając, że odczuwają one zapach świeżych owoców. Później, za pomocą dużej szufli, nabiera dużą porcję czereśni i przerzuca je przez ogrodzenie.

Choć zadowolenie świń jest widoczne gołym okiem, to włosy sadownicy z pewnością nie wyobrażali sobie takiego finału produkowanych przez siebie owoców.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: YouTube.com / ViralVideo Italia, sad24.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

grzyby

Ceny

Tegoroczne ceny grzybów. Kurki już za 60 złotych za kilogram

Czytaj więcej >
zboże

Ceny

Ceny pszenicy rosną. Nadchodzą kolejne podwyżki produktów zbożowych

Czytaj więcej >
drewno

Ceny

Zagraniczni pośrednicy zarabiają miliony. Drewna w Polsce coraz mniej

Czytaj więcej >
opłaty

Ceny

Wiadomo, o ile wzrosną opłaty za wodę i ścieki. Kwoty uderzą w tysiące osób?

Czytaj więcej >
mięso

Ceny

W sklepach mięso podrożeje, rolnicy zostaną z niczym. "Będziemy jeść szczaw"

Czytaj więcej >
maliny

Ceny

Najpierw truskawki, teraz maliny. Ceny na bazarach wzrosły nawet o 300%

Czytaj więcej >