RolnikInfo.pl
obora

unsplash.com / fot. Beth Macdonald

Sąsiadów zaniepokoił odór z obory. Prawdę o krowach odkryli weterynarze

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W ostatnich dniach na Podlasiu dokonano porażającego odkrycia: mieszkańcy wsi, zaniepokojeni odorem wydobywającym się z obory w okolicy, zainteresowali się krowami sąsiada.

Po sprowadzeniu na miejsce służb weterynaryjnych okazało się, że w pomieszczeniu tkwi siedem ciał martwych krów i dwadzieścia innych, skrajnie zaniedbanych sztuk bydła.

Makabryczne odkrycie na Podlasiu

Choć wydaje się oczywistym, że hodowcy zwierząt pilnują dobrostanu swoich podopiecznych jak oka w głowie, to - jak widać - istnieją od tej reguły smutne wyjątki.

W województwie podlaskim, w jednej ze wsi położonych w okolicy miejscowości Suraż, sąsiedzi przyczynili się do odkrycia porażających skutków bezmyślności właściciela zwierząt.

Pierwszą niepokojącą oznaką był intensywny, brzydki zapach, wydobywający się z obory na posesji sąsiada. Mieszkańcy wsi postanowili poinformować o podejrzanym fakcie służby weterynaryjne.

gienek andrzej

Po ogromnej fali hejtu Gienek i Andrzej zniknęli. Co dalej z rolnikami?

CZYTAJ DALEJ

Niestety, przybyli na miejsce lekarze weterynarii wkroczyli do opisywanej stodoły i odkryli makabryczny widok - siedem martwych sztuk bydła, a także dwadzieścia żywych, lecz skrajnie odwodnionych, zaniedbanych krów.

Akcja pomocowa i konsekwencje dla właściciela

Krowy, którym udało się przeżyć, były bardzo odwodnione i niedożywione. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej czym prędzej zorganizowali wodę dla zwierząt - nie było to łatwe, bowiem okazało się, że na terenie posesji nie działa pompa.

Na miejscu obecni byli również funkcjonariusze policji. Wiadomo, że Powiatowy Lekarz Weterynarii w Białymstoku będzie wnioskował o odebranie zwierząt właścicielowi.

Co było powodem skrajnego zaniedbania bydła w podlaskiej wsi? Według informacji medialnych właściciel krów ma problemy z alkoholem, lecz jego sąsiedzi nie chcą dzielić się dodatkowymi wiadomościami na ten temat.

Warto dodać, że w momencie interwencji służb, właściciel zwierząt nie znajdował się na posesji i nadal nie wiadomo, gdzie przebywa.

Mężczyźnie będzie grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności, jeśli zostaną mu postawione zarzuty znęcania się nad zwierzętami.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: agropolska.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

alpakarnia pożar

Zwierzęta

Alpakarnia w płomieniach. Trudna akcja gaśnicza w gospodarstwie

Czytaj więcej >
kurczak

Zwierzęta

Jastrząb zaatakował kurę. Zdecydowana reakcja zwierząt w gospodarstwie

Czytaj więcej >
pzł dziki

Zwierzęta

PZŁ: odstrzelono ponad 50 tys. dzików. Zmniejszyła się liczba szkód łowieckich

Czytaj więcej >
owce

Zwierzęta

Owce uciekły z zagrody. Przejechał je pociąg

Czytaj więcej >
wilk

Zwierzęta

Wilki zaatakowały bydło na pastwisku. Zaginął byk

Czytaj więcej >
alpaka

Zwierzęta

Wielka Brytania: rząd chciał uśpienia chorej alpaki. Właścicielka walczyła do samego końca

Czytaj więcej >