Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania

grzyby
unsplash.com / fot. N. Arefyeva; D. Peters

Choć grzybobranie może być doskonałym czasem na spędzenie wolnego czasu, o relaksie nie mógł powiedzieć policjant, który w trakcie urlopu wybrał się ze swoim synem na grzybobranie. W pewnym momencie grzybiarze dostrzeli słaniającą się sylwetkę wycieńczonego mężczyzny.

Okazało się, że 73 latek zgubił się w lesie i przez kilka godzin szukał swoich bliskich. Policjant i jego syn pomogli wkrótce seniorowi odnaleźć zaniepokojoną rodzinę.

Nietypowe spotkanie na grzybobraniu

Policjant, na co dzień pracujący w Płocku, podczas urlopu wybrał się ze swoim synem na grzybobranie do lasów na terenie Nowego Duninowa (pow. płocki, woj. mazowiecki). Z pewnością nie spodziewał się, że zamiast relaksu i obfitych zbiorów, będzie niósł pomoc potrzebującemu.

W pewnym momencie obydwaj grzybiarze ujrzeli niepokojący widok: między drzewami słaniał się mężczyzna. Miał on trudności z utrzymaniem równowagi i był wyraźnie wycieńczony.

Policjant wszedł w rozmowę z napotkanym wędrowcem; wkrótce okazało się, że 73-latek usilnie poszukuje swojej rodziny, z którą wybrał się z samego rana na grzybobranie.

Szczęśliwy finał grzybobrania

Pech chciał, że żadna z napotkanych osób nie chciała pomóc seniorowi. Będąc przy drodze, kierowcy ignorowali go; jeden z nich wyświadczył 73-latkowi niedźwiedzią przysługę, błędnie informując go o tym, że znajduje się w okolicach Kutna.

Jak możemy przeczytać w komunikacie na oficjalnej stronie policji, funkcjonariusz wraz ze swoim synem podjęli działania w kierunku odnalezienia rodziny seniora.

Zadanie nie było łatwe - zapadał zmrok, a las rozciągał się na dużym obszarze. Na szczęście trud opłacił się - policjant i jego syn odprowadzili seniora do jego rodziny.

Bliscy 73-latka byli wyraźnie zaniepokojeni i gotowi poinformować policję o zaginięciu. Dzięki otwartości na niesienie bezinteresownej pomocy grzybobranie miało szczęśliwy finał.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: policja.pl

Tagi: Kurki Grzyby