RolnikInfo.pl
pociąg traktor

radomsko.policja.gov.pl

Wyłamał zaporę i wjechał wprost na tory. Przedziwne działanie traktorzysty

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Policjanci z Radomska mieli ostatnio do czynienia z zachowaniem traktorzysty, którego widok z pewnością zmroził ich krew w żyłach. Kierujący ciągnikiem, łamiąc zaporę, wjechał na przejazd kolejowy i umknął z miejsca zdarzenia.

Policjantom traktorzysta tłumaczył, że nie zauważył czerwonego światła na przejeździe. Mimo to mężczyzna został ukarany mandatem. 

Traktorzysta staranował zaporę i wjechał na tory

O wielkim szczęściu może mówić traktorzysta, który w miniony weekend wjechał na przejazd kolejowy przy ulicy Piłsudskiego w Radomsku.

Jak przekazuje komunikat dostępny na oficjalnej stronie radomskiej policji, mężczyzna poruszał się ciągnikiem, do którego dołączone były dwie przyczepy.

Pomimo tego, że przy przejeździe nadano czerwone światło, a zapory były opuszczone, kierowca bez wahania wjechał na torowisko, taranując po drodze szlaban.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-15]

Traktorzysta odjechał w siną dal, lecz wkrótce jego tropem podążyli funkcjonariusze policji.

Finał sprawy

Jak możemy przeczytać w komunikacie na stronie internetowej radomskiej policji, funkcjonariusze zlokalizowali niepokornego kierowcę ciągnika po godzinie od zdarzenia na przejeździe kolejowym. 

Okazało się, że traktorzystą jest 49-letni mężczyzna zamieszkały w gminie Kobiele Wielkie. Co ciekawe, mężczyzna tłumaczył policjantom, że w momencie wjechania na przejazd nie widział, by nadano czerwone światło.

Ponadto utrzymywał, że kompletnie nie zauważył, by uszkodził szlaban swoim pojazdem. Nie wiadomo, czy policjanci dali wiarę tego typu tłumaczeniom. Pewne jest jedno - traktorzysta otrzymał od funkcjonariuszy mandat karny.

Policja nieustannie apeluje o rozsądek i przestrzeganie zasad ruchu drogowego - kodeks istnieje po to, by ludzie mogli czuć się bezpieczni, a nie po to, by utrudniać im codzienne funkcjonowanie.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: radomsko.policja.gov.pl

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

rzepak

Maszyny

Tony rzepaku wysypały się na autostradę. Kierowca mógł zasłabnąć

Czytaj więcej >
ursus

Maszyny

Wojsko sprzedaje stare Ursusy. Podano ceny

Czytaj więcej >
ładowacz

Maszyny

Rolnik włożył dzieci do łyżki ładowacza. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
traktor motocykl

Maszyny

Motocyklista wjechał w jadący traktor. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Optymistycznie na rynku nowych ciągników. Duży wzrost sprzedaży

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Sportowe auto zderzyło się z ciągnikiem. Ucierpiało m.in. dziecko

Czytaj więcej >