senior
unsplash.com / fot. Patrick Rosenkranz
Autor Magdalena Więckowska - 24 Kwietnia 2021

Zaginął senior z podkarpackiej wsi. Zaskakujący finał poszukiwań policji

22 kwietnia 2021 roku po godzinie 22:00 funkcjonariusze policji z Rzeszowa otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 70-letniego mężczyzny. Senior był nieobecny w domu od godziny 13:00. Warto dodać, że zaginiony miał również problemy ze zdrowiem.

Działania policjantów na szczęście przyniosły szybki efekt, a historia zakończyła się szczęśliwie - mężczyzna, choć wyziębiony, został znaleziony kilkaset metrów od swojego domu.

Zaginiony senior w podkarpackiej wsi

Cała sytuacja rozegrała się we wsi Zaborów w gminie Czudec na terenie województwa podkarpackiego. 22 kwietnia 2021 roku o godzinie 22:00 dyżurny rzeszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu seniora.

Wedle informacji podanych na portalu polskiej policji, 70-latek wyszedł z domu tego samego dnia o godzinie 13:00. Należy podkreślić, że senior zmagał się z samodzielnym poruszaniem i orientacją w terenie. Nie wiadomo, dlaczego mężczyzna opuścił swoje domostwo samotnie.

Zgłoszenie o zaginięciu wpłynęło dopiero późnym wieczorem. Funkcjonariusze policji bez chwili zwłoki ruszyli na poszukiwania 70-latka.

Pierwsza w tym roku obniżka cen benzyny. Mimo to nie ma entuzjazmuPierwsza w tym roku obniżka cen benzyny. Mimo to nie ma entuzjazmuCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Akcja poszukiwawcza

Na szczęście akcja poszukiwawcza nie trwała długo - senior został odnaleziony już po dwóch godzinach. Niestety, leżał na trawie i był znacznie wyziębiony. Co więcej, zmagał się z samodzielnym poruszaniem i mówieniem.

Mężczyzna znajdował się zaledwie kilkaset metrów od swojego domu, toteż policjanci przenieśli go do budynku, by uchronić jego organizm przed niebezpiecznym wychłodzeniem. W dalszej kolejności na miejsce przyjechała karetka pogotowia.

Dzięki szybkiej reakcji służb i rozgrzaniu seniora w jego domu nie było potrzeby zabierania mężczyzny do szpitala. 70-latek miał duże szczęście - w momencie znalezienia przez funkcjonariuszy temperatura przy gruncie wynosiła zaledwie zero stopni Celsjusza.

Czy w Polsce zaginięcia są powszechnym problemem zgłaszanym służbom? By ukazać nieco szerszą perspektywę omawianej kwestii, warto dodać, że w 2020 roku do Fundacji ITAKA zgłoszono 688 zaginięć - wśród których było 468 mężczyzn oraz 220 kobiet. Najbardziej liczebną grupą wśród zaginionych były osoby w wieku od 27 do 35 lat.Seniorzy - w porównaniu do dzieci, młodzieży i osób w wieku produkcyjnym - stanowili znaczącą mniejszość.

Liczba osób zaginionych w Polsce za przestrzeni lat jest zróżnicowana: w 2019 roku odnotowano 718 przypadków, w 2018 - 408, a w 2017 - 779. Na tym tle wyróżnia się m.in. rok 2016, kiedy to do Fundacji ITAKA zgłoszono aż 939 zaginięć.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: policja.pl

Następny artykuł