RolnikInfo.pl
wypadek siewnik

Facebook / OSP KSRG Baćkowice

Dramatyczny wypadek na polu. Ręka kobiety utknęła w siewniku

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Wraz z rozpoczęciem intensywnych prac na polu, coraz częściej słyszymy o dramatycznych wydarzeniach, które rozgrywają się na polskiej wsi. Jak informuje OSP KSRG Baćkowice na swoim facebookowym profilu, 20 kwietnia 2021 roku kobieta nieopatrznie włożyła rękę do siewnika rolniczego.

Kończyna poszkodowanej utknęła w maszynie, a na ratunek przybyli ratownicy medyczni, strażacy oraz funkcjonariusze policji.

Ręka kobiety wciągnięta przez pracujący siewnik 

Zdarzenie zostało opisane na profilu OSP KSRG Baćkowice na portalu Facebook. Z komunikatu strażaków dowiadujemy się, iż 20 kwietnia 2021 roku we wsi Olszownica w gminie Baćkowice na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do drastycznego wypadku na polu.

W pewnym momencie ręka kobiety pracującej przy wysiewie nasion utknęła w siewniku. Niestety, służby nie podają przyczyn tego zdarzenia, choć niewykluczone, że wystarczyła zaledwie chwila nieuwagi, by rolniczka doznała uszczerbku na zdrowiu. 

Jak podaje portal echodnia.eu, powołując się na informacje z opatowskiej straży pożarnej, zgłoszenie o wypadku na polu dotarło do służb około godziny 19:00. Na miejsce zdarzenia wyruszyła karetka pogotowia, policja, a także dwa zastępy JRG Opatów i jeden zastęp OSP Baćkowice.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Wypadki w rolnictwie

Gdy pomoc przyjechała na miejsce, kobieta była przez cały czas przytomna. Za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego, strażakom udało się uwolnić zakleszczoną rękę rolniczki z siewnika. W dalszej kolejności kobietą zajęły się służby medyczne, przewożąc ją do szpitala.

Dane z poprzednich lat dają podstawę do tego, by mieć nadzieję, że w bieżącym roku liczba wypadków przy pracy rolniczej będzie jeszcze niższa niż w 2020 roku.

Wedle danych KRUS w 2020 roku odnotowano 19,6% wypadków mniej w porównaniu do 2019 roku. Jeszcze w 2016 roku wypadków w rolnictwie uznanych przez KRUS było około 17 tysięcy, natomiast w 2020 roku - około 9 tysięcy.

Różnica jest zatem znaczna, a KRUS wskazuje, że współczesny sprzęt używany przez rolników spełnia coraz wyższe standardy bezpieczeństwa, a i sami gospodarze stają się coraz bardziej świadomi zagrożeń podczas pracy.

W ubiegłym roku najwięcej obrażeń w gospodarstwach odnotowano w wyniku upadków (47,2% odszkodowań przyznanych przez KRUS), kontaktu ze zwierzętami (12,2%) i innych rodzajów zdarzeń (40,6%). 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Facebook / OSP KSRG Baćkowice, krus.gov.pl

Podobne artykuły

AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

Maszyny

Od lewego do prawego pobocza. Jazda kierującego ciągnikiem wzbudziła podejrzenia

Czytaj więcej >
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Lublinie

Maszyny

Pechowe koszenie trawy. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci

Czytaj więcej >
OSP Kobiór/Facebook

Maszyny

Groźny wypadek. Zderzenie ciągnika rolniczego z samochodem ciężarowym

Czytaj więcej >
Wypadek - nie żyje motocyklista

Maszyny

Mazowieckie: Tragiczne w skutkach zderzenie ciągnika rolniczego z motocyklem

Czytaj więcej >
Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >