Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Biznes > Andrzej Onopiuk dostał dotację. W Plutyczach 39 zmieni się teraz wszystko
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 01.06.2024 15:25

Andrzej Onopiuk dostał dotację. W Plutyczach 39 zmieni się teraz wszystko

Andrzej Onopiuk
fot. screen Gienek i Andrzej Plutycze, YouTube

Nie milkną wciąż echa niedawnej modernizacji podwórka Andrzeja i Gienka Onopiuków w Plutyczach, tymczasem rolnik ponownie wprowadza z zdumienie swoich obserwatorów. Andrzej właśnie opublikował film na YouTube, w którym gości u siebie przedstawiciela firmy zajmującej się termomodenizacją domów. Okazuje się, że drewniany budynek Onopiuków niebawem zyska nowy wygląd. Na co Andrzej otrzymał dotację? Zobaczcie sami.

Dom i podwórko Andrzeja przeszło przemianę

Andrzej z programu "Rolnicy. Podlasie" nie przestaje zaskakiwać. Pamiętacie, w jakich warunkach żyli Gienek z Andrzejem, kiedy po raz pierwszy pojawili się na szklanym ekranie? Podwórko całe w błocie, w domu nie było łazienki, ani ciepłej wody. To już przeszłość. 

W ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy, zarówno mieszkanie jak i podwórko rolnika z Plutycz przeszło niesamowitą przemianę. Remont w domu Onopiuków, to nie tylko wymiana mebli, odnowienie ścian, nowa łazienka, dostawienie przybudówki. Podwórko również zmieniło się na lepsze. Błoto zniknęło, a zastąpiła je kostka brukowa. Jednak to jeszcze nie koniec inwestycji w Plutyczach 39.

Najdroższa wołowina świata. Stać na nią najbogatszych

Andrzej Onopiuk będzie ocieplać dom

Rolnik opublikował właśnie na kanale "Gienek i Andrzej Plutycze" na YouTube nowy filmik. Andrzej gości u siebie przedstawiciela firmy zajmującej się termomodernizacją domów. Okazuje się, że młody Onopiuk postarał się o dotację z programu "Czyste Powietrze".

Witam moich widzów. W dzisiejszym odcinku mam spotkanie z firmą (...), bo będziemy termomodernizację robić całego budynku. - uchylił rąbka tajemnicy Andrzej Onopiuk.

Przedstawiciel objaśnił rolnikowi, co w pierwszej kolejności trzeba będzie zrobić z pieniędzy uzyskanych z dotacji.  

Podstawą do uzyskania dotacji jest wymiana pieca. Piec kaflowy trzeba odłączyć, albo zmodernizować. - wyjaśnił Andrzejowi przedstawiciel.

Rewolucje w domu Onopiuków

Mężczyzna wytłumaczył rolnikowi, co powinien zrobić i gdzie się udać, aby wszystko było przeprowadzone zgodnie z wymogami programu "Czyste Powietrze". W wybudowanej w ubiegłym roku dobudówce ma powstać kotłownia.  Andrzej nie dość, że chce wymienić piec na nowy, to oprócz tego w całym jego domu będą zamontowane grzejniki. 

To jeszcze nie koniec rewelacji u rolników z Podlasia. Onopiuk zamierza korzystać z własnej energii, produkowanej dzięki panelom fotowoltaicznym. Panele zostaną zamontowane na dachu przybudówki. Dom zyska nowy wygląd, gdyż w planach jest ocieplenie całego budynku, wymiana okien i wstawienie drzwi.

Przedstawiciel wyjawił, iż Andrzej na wykonanie termomodernizacji ma otrzymać od państwa 115 tysięcy złotych. Całe przedsięwzięcie ma się rozpocząć za około dwa miesiące. 

Jesteście zaskoczeni niespodzianką przygotowaną przez Andrzeja z Plutycz?