RolnikInfo.pl > Wiadomości > Kołodziejczak w Rzeszowie: "Kaczyński oszukał wszystkich rolników, oszuka i was"
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:39

Kołodziejczak w Rzeszowie: "Kaczyński oszukał wszystkich rolników, oszuka i was"

AGROunia
AGROunia/Twitter

Dzisiaj Michał Kołodziejczak wraz z członkami AGROunii pojawili się w Rzeszowie, gdzie już w najbliższą niedzielę odbędą się przedterminowe wybory prezydenta miasta po niespodziewanej rezygnacji Tadeusza Ferenca.

- Wybory, które będą w niedzielę, pokażą, jaka będzie w Polsce przyszłość. Nas te wybory, ta kampania wyborcza bardzo mocna rozczarowała - mówił dziś podczas konferencji prasowej Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

"Brak pomysłu na Rzeszów, to brak pomysłu na Polskę"

Podczas konferencji prasowej Michał Kołodziejczak zaznaczał, ze podczas kampanii wyborczej na prezydenta Rzeszowa żaden z kandydatów nie pochylił się nad takimi kwestiami, jak handel, dystrybucję żywności, współdziałanie wiosek i małych miasteczek.

- My dzisiaj przestrzegamy wszystkich rzeszowian, Jarosław Kaczyński oszukał wszystkich rolników, oszuka i was wszystkich tutaj, którzy mieszkacie w Rzeszowie. Wyciera sobie mordę frazesami na temat polskiego rolnictwa, polskiej żywności, a nic z tym nie robi. Tak samo, jak robi to tutaj, kosztem ciężko pracujących rzeszowian- zaznaczył lider AGROuni.

Kołodziejczak zdradził, że przez dłuższy czas zastanawiano się, czy AGROunia nie powinna wystawić swojego kandydata na prezydenta Rzeszowa, by "pokazać swój pomysł na kraj".

- Ta konferencja pokazuje, że AGROunia w następnych wyborach będzie chciała podbijać takie miasta i pokazywać, że one są bardzo istotne (...). W następnych latach będziemy chcieli wystawiać kandydatów, w takich miastach jak Rzeszów - zapowiedział Kołodziejczak.

Podczas konferencji Jarosław Kaczyński został wezwany do debaty na temat wizji Polski, przyszłości Polski, przyszłości drobnych przedsiębiorstw.

Wybory w Rzeszowie

Już w najbliższą niedzielę, 13 czerwca odbędą się wybory na prezydenta Rzeszowa. Wśród kandydatów znaleźli się: Konrad Fijołek, Ewa Leniart, Marcin Warchoł oraz Grzegorz Braun.

Przypomnijmy, jeszcze na początku lutego bieżącego roku prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc powiadomił, że rezygnuje ze stanowiska, które piastował od niemal 20 lat. Ferenc, jako powód swojej rezygnacji podał pogarszający się stan zdrowia.

Wybory zostaną uznane za zakończone, gdy jeden z czterech kandydatów otrzyma ponad 50 procent głosów. Jeżeli tak się nie stanie, ogłoszona zostanie druga tura, w której o fotel prezydenta Rzeszowa rywalizować będą kandydaci z największą liczbą głosów w pierwszej turze. Po drugiej turze wybory wygra ten kandydat, który otrzyma więcej głosów.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: AGROunia/Facebook, Wprost

Powiązane
minister rolnictwa
Nowej minister rolnictwa szykuje wielkie zmiany. Dotkną rolników i nie tylko
kukurydza
Afera z listami importerów zboża z Ukrainy. Więcej pytań niż odpowiedzi
uprawa rzepaku
AMS - nowe narzędzie kontroli gospodarstw rolnych w rękach ARIMR