krowa
unsplash.com / fot. Monthaye
Autor Magdalena Więckowska - 8 Marca 2021

Indie: w żołądku ciężarnej krowy znaleziono 70 kg odpadów. Skala zjawiska jest ogromna

Pomimo tego, iż krowy mają w Indiach status świętych zwierząt, to ich los jest daleki od sielanki. W żołądku ciężarnej krowy znaleziono ponad 70 kilogramów odpadów, wśród których były m.in. gwoździe i plastik.

Zarówno samica, jak i płód nie przetrwały zabiegu, podczas którego weterynarze próbowali usunąć odpady z ciała krowy. Niestety, skala zjawiska bezpańskich krów w Indiach jest zatrważająca.

Bolesny los krów z Indii

Krowa, która stała się ofiarą zjedzonych przez siebie ponad 70 kilogramów odpadów, jest tak naprawdę smutnym symbolem aktualnej sytuacji zwierząt w Indiach. Z polskiego punktu widzenia określenie bezpańska krowa brzmi dość nietypowo, tymczasem w Indiach jest to codzienny element rzeczywistości.

Sztuki bydła domowego, które uznawane są za słabe, są często wypuszczane na wolność (czyt. porzucane) przez hodowców. Efekt? Na ulicach Indii spaceruje w sumie około 5 milionów bezpańskich krów, które żywią się tym, co znajdą.

Ich życie nie różni się praktycznie niczym od losu znanych w Polsce bezpańskich psów - na ulicy krowy żywią się resztkami, chorują i rozmnażają się. Jak podaje portal agropolska.pl, liczba porzuconych krów zwiększyła się w momencie, gdy uchwalono bardziej restrykcyjne przepisy chroniące święte dla hindusów zwierzęta.

Burmistrz nazwał Agrounię Burmistrz nazwał Agrounię "wieśniakami". Szybko odpowiedział na wezwanie do przeprosinCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Ogromna skala zjawiska

Opisywana krowa była ciężarna, jednakże ze względu na zapełnienie przestrzeni jamy brzusznej żołądkiem rozdętym odpadami, jej płód nie miał miejsca na wzrost i rozwój.

Jak doszło do tego, że bezpańska krowa przeszła zabieg chirurgiczny, w którym weterynarze wyjęli z jej żołądka śmieci? Wszystko stało się możliwe dzięki interwencji jednej z organizacji prozwierzęcych, która zainteresowała się losem nieszczęsnego zwierzęcia.

Gazeta Times of India szacuje, że z powodu zjadania plastiku i innych śmieci w 5-milionowym mieście Lucknow ginie rocznie około tysiąca krów. Problem nie dotyczy jednak tylko tego gatunku - w sieci można również obserwować filmy ukazujące słonie spożywające odpady.

Sprawa jest niezwykle smutna, zwłaszcza w sytuacji, gdy uświadomimy sobie, że jej bezpośrednią przyczyną jest destrukcyjna działalność człowieka na świecie.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: agropolska.pl, wiadomosci.radiozet.pl

Następny artykuł