RolnikInfo.pl
krowa

unsplash.com / fot. Monthaye

Indie: w żołądku ciężarnej krowy znaleziono 70 kg odpadów. Skala zjawiska jest ogromna

8 Marca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Pomimo tego, iż krowy mają w Indiach status świętych zwierząt, to ich los jest daleki od sielanki. W żołądku ciężarnej krowy znaleziono ponad 70 kilogramów odpadów, wśród których były m.in. gwoździe i plastik.

Zarówno samica, jak i płód nie przetrwały zabiegu, podczas którego weterynarze próbowali usunąć odpady z ciała krowy. Niestety, skala zjawiska bezpańskich krów w Indiach jest zatrważająca. 

Bolesny los krów z Indii

Krowa, która stała się ofiarą zjedzonych przez siebie ponad 70 kilogramów odpadów, jest tak naprawdę smutnym symbolem aktualnej sytuacji zwierząt w Indiach. Z polskiego punktu widzenia określenie bezpańska krowa brzmi dość nietypowo, tymczasem w Indiach jest to codzienny element rzeczywistości.

Sztuki bydła domowego, które uznawane są za słabe, są często wypuszczane na wolność (czyt. porzucane) przez hodowców. Efekt? Na ulicach Indii spaceruje w sumie około 5 milionów bezpańskich krów, które żywią się tym, co znajdą.

Ich życie nie różni się praktycznie niczym od losu znanych w Polsce bezpańskich psów - na ulicy krowy żywią się resztkami, chorują i rozmnażają się. Jak podaje portal agropolska.pl, liczba porzuconych krów zwiększyła się w momencie, gdy uchwalono bardziej restrykcyjne przepisy chroniące święte dla hindusów zwierzęta.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Ogromna skala zjawiska

Opisywana krowa była ciężarna, jednakże ze względu na zapełnienie przestrzeni jamy brzusznej żołądkiem rozdętym odpadami, jej płód nie miał miejsca na wzrost i rozwój.

Jak doszło do tego, że bezpańska krowa przeszła zabieg chirurgiczny, w którym weterynarze wyjęli z jej żołądka śmieci? Wszystko stało się możliwe dzięki interwencji jednej z organizacji prozwierzęcych, która zainteresowała się losem nieszczęsnego zwierzęcia.

Gazeta Times of India szacuje, że z powodu zjadania plastiku i innych śmieci w 5-milionowym mieście Lucknow ginie rocznie około tysiąca krów. Problem nie dotyczy jednak tylko tego gatunku - w sieci można również obserwować filmy ukazujące słonie spożywające odpady.

Sprawa jest niezwykle smutna, zwłaszcza w sytuacji, gdy uświadomimy sobie, że jej bezpośrednią przyczyną jest destrukcyjna działalność człowieka na świecie.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: agropolska.pl, wiadomosci.radiozet.pl

Podobne artykuły

Stephen & Claire Farnsworth/Flickr (zdjęcie poglądowe)

Zwierzęta

Pod nieobecność gospodarza wszedł do chlewni. Miał pobrać krew, uśpił prosięta

Czytaj więcej >
ebaso/Pixabay

Zwierzęta

GIW: Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt dzikich

Czytaj więcej >
futrzarstwo

Zwierzęta

Internautka o futrzarstwie: "To żadne rolnictwo nie jest". Gorzka krytyka wobec rolników

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Zwierzęta

Główny Lekarz Weterynarii zaapelował do hodowców norek

Czytaj więcej >
milesz/Pixabay

Zwierzęta

Zapadł wyrok w sprawie. Myśliwy został skazany za znęcanie się nad dzikiem

Czytaj więcej >
Otwarte Klatki/ Materiały Prasowe

Zwierzęta

Hodowca drobiu skazany. Zabił 2000 zwierząt ze szczególnym okrucieństwem

Czytaj więcej >