Pożar - kurnik
st. kpt. Dariusz Pruszkowski/Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie 
Autor Aneta Wasilewska - 6 Kwietnia 2021

Lubelskie: Pożar kurnika. Straty sięgają 300 tys. zł

Do pożaru doszło wczoraj, w poniedziałek 5 kwietnia bieżącego roku w Niedrzwicy Dużej w województwie lubelskim. Na miejscu zapłonął kurnik, w którym znajdowało się około 18 tysięcy kurcząt. 

Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zastali palący się murowany kurnik.

- Działania zastępów polegały na podaniu 3 prądów wody na palący się budynek. W związku z intensywnym zadymieniem strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do ewakuacji kurcząt do drugiej części obiektu - przekazał st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Małopolska: Rolnik natrafił na niebezpieczne znalezisko. Na miejscu wielogodzinna akcja służbMałopolska: Rolnik natrafił na niebezpieczne znalezisko. Na miejscu wielogodzinna akcja służbCzytaj dalej

Działania straży pożarnej na miejscu zdarzenia trwały ponad 2 godziny. Na miejscu pojawiły się 4 zastępu z JRG w Bełżycach oraz 4 zastępy ochotniczych straży pożarnych. Po tym, jak udało się ugasić pożar, przeprowadzono prace rozbiórkowe dachu.

Część kurcząt udało się uratować

Jak przekazał st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, na skutek pożaru padło blisko tysiąc kurcząt. Strażacy dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji zdołali uratować blisko 17 tys. kurcząt.

Wstępnie straty po pożarze w Niedrzwicy Dużej oszacowano na 300 tys. zł. Jak poinformowano, część kurnika wraz z instalacjami technologicznymi, uległa zniszczeniu.

Kolejny pożar w Poniedziałek Wielkanocny

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o pożarze w Perzynach w województwie wielkopolskim. Do pożaru doszło również wczoraj, w Poniedziałek Wielkanocny. Ogniem zajęty został jeden z budynków inwentarskich, w którym znajdowało się około 40 tys. kurczaków. W akcji gaśniczej brało udział 11 zastępów straży pożarnej. Więcej na ten temat można przeczytać >tutaj<.

pożar

pożar

Fot. st. kpt. Dariusz Pruszkowski/Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie

pożar

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie

Następny artykuł