Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Lubelskie: Pożar kurnika. Straty sięgają 300 tys. zł
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:33

Lubelskie: Pożar kurnika. Straty sięgają 300 tys. zł

Pożar - kurnik
st. kpt. Dariusz Pruszkowski/Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie 

Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zastali palący się murowany kurnik. 

- Działania zastępów polegały na podaniu 3 prądów wody na palący się budynek. W związku z intensywnym zadymieniem strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do ewakuacji kurcząt do drugiej części obiektu - przekazał st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. 

Działania straży pożarnej na miejscu zdarzenia trwały ponad 2 godziny. Na miejscu pojawiły się 4 zastępu z JRG w Bełżycach oraz 4 zastępy ochotniczych straży pożarnych. Po tym, jak udało się ugasić pożar, przeprowadzono prace rozbiórkowe dachu. 

Część kurcząt udało się uratować

Jak przekazał st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, na skutek pożaru padło blisko tysiąc kurcząt. Strażacy dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji zdołali uratować blisko 17 tys. kurcząt.

Wstępnie straty po pożarze w Niedrzwicy Dużej oszacowano na 300 tys. zł. Jak poinformowano, część kurnika wraz z instalacjami technologicznymi, uległa zniszczeniu. 

Kolejny pożar w Poniedziałek Wielkanocny 

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o pożarze w Perzynach w województwie wielkopolskim. Do pożaru doszło również wczoraj, w Poniedziałek Wielkanocny. Ogniem zajęty został jeden z budynków inwentarskich, w którym znajdowało się około 40 tys. kurczaków. W akcji gaśniczej brało udział 11 zastępów straży pożarnej. Więcej na ten temat można przeczytać >tutaj<. 

Fot. st. kpt. Dariusz Pruszkowski/Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie