Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > Nawet 200 tys. złotych na gospodarstwo. Wystarczy wysłać wniosek
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 22.11.2023 17:22

Nawet 200 tys. złotych na gospodarstwo. Wystarczy wysłać wniosek

polskie banknoty
unsplash.com

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza dostępność 165 mln złotych na projekty rolnicze. Gospodarstwa rolne mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach inwestycji związanych z rolnictwem 4.0. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić i jak wysłać wniosek o wsparcie.

165 mln złotych na inwestycje rolnicze. ARiMR ogłasza

W ramach programu "Inwestycje na rzecz dywersyfikacji i skracania łańcucha dostaw produktów rolnych i spożywczych oraz budowy odporności podmiotów uczestniczących w łańcuchu," Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje 165 mln złotych na inwestycje rolnicze. Dofinansowanie, które może wynieść nawet 200 tys. złotych na beneficjenta, skierowane jest przede wszystkim do osób, które chcą wdrożyć rozwiązania z zakresu rolnictwa 4.0.

Na jakie cele można przeznaczyć dopłaty? Jakie są warunki otrzymania dotacji?

Dofinansowanie obejmuje przedsięwzięcia związane z wdrożeniem nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych i cyfrowych w procesach produkcji rolnej. Projekt może dotyczyć zakupu i instalacji maszyn, sprzętu, oraz oprogramowania komputerowego. Wsparcie przysługuje m.in. na systemy zarządzania gospodarstwem, drony rozpoznawcze, roboty specjalistyczne, sensory, czy też inne innowacyjne technologie.

Jakie zatem podstawowe warunki trzeba spełnić, aby kwalifikować się do uzyskania dopłaty? Program wspierający rolnictwo 4.0 jest dostępny dla pełnoletnich osób fizycznych posiadających numer identyfikacyjny przyznany przez ARiMR. Dodatkowo, aby spełnić kryteria, kandydaci muszą być ubezpieczeni w KRUS-ie, otrzymywać płatności bezpośrednie w 2023 lub 2022 roku lub być posiadaczami zwierząt gospodarskich.

Czas ucieka! ARiMR przyjmuje wnioski do 15 grudnia 2023 roku

Proces składania wniosków rusza 15 listopada i potrwa do 15 grudnia 2023 roku. Wszystkie aplikacje przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Warto działać szybko, bo w przypadku dużego zainteresowania, nabór może zostać skrócony. Nie przegap szansy na dofinansowanie i wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w swoim gospodarstwie!

 

źródło: ARiMR

Tagi: ARiMR