RolnikInfo.pl > Wiadomości > Syreny zawyły. AGROunia rozpoczęła "Wojnę o wieś"
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Syreny zawyły. AGROunia rozpoczęła "Wojnę o wieś"

Rolnik Info
Rolnik Info

Zgodnie z zapowiedziami dziś o godzinie 8:00 rozpoczął się protest AGROunii "Wojna o wieś". Rolnicy zgromadzili się w Srocku koło Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie). Na miejscu jest 150 traktorów.

AGROunia

- Chcemy odbudować ludziom godność, bo czują się niepewnie. My się na to nie zgadzamy. My jesteśmy nauczeni, że możemy zrobić to, co sobie zaplanujemy - mówił dziś Michał Kołodziejczak.

Traktory wyjeżdżają na rondo, łączące drogę krajową nr 12 z trasą S8. Rolnicy pojawili się także na rynku w Srocku, koło Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie). Jak zapowiedział lider AGROunii, protest może potrwać do 8 godzin.

- Działanie rządu obraża naszą inteligencję. To jest działanie przeciw gospodarnemu podejściu- mówił Kołodziejczak.

Po oficjalnym rozpoczęciu głos zabrali hodowcy z okolic Piotrkowa Trybunalskiego. Na miejscu pojawili się także przedstawiciele rybaków, którzy chcą weprzeć AGROunię.

"Nikt nie wkurzył tak rolników, jak premier Morawiecki"

- Nikt nie wkurzył tak rolników, jak premier Morawiecki, który jeździ po Polsce i opowiada, że rolnicy mają dobrze i będą mieli lepiej. W tym samym czasie codziennie upadają setki gospodarstw rolnych, a na naszych oczach znika polska produkcja żywności. ASF podbija kraj, a politycy przyglądają się, jak gospodarstwa licytowane są przez komorników - informowała jeszcze przed protestem AGROunia.

Przedstawiciele AGROunii już dwa razy próbowali spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim, ostatni raz podczas spotkania w Marianowie Brodowskim. Jak wiadomo, AGROunia wielokrotnie pisała także oficjalne pisma, które jak przypominają przedstawiciele, pozostały bez odpowiedzi. Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]