Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Nietrzeźwy traktorzysta staranował auto. Nie do wiary, ile kierowca miał promili we krwi
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 22.11.2023 18:01

Nietrzeźwy traktorzysta staranował auto. Nie do wiary, ile kierowca miał promili we krwi

traktor
unsplash.com

W czwartek, 2 listopada 2023 roku, mieszkańcy Klewek, gm. Przasnysz na Mazowszu, byli świadkami dramatycznego zdarzenia drogowego. Kierujący ciągnikiem rolniczym, 36-letni mieszkaniec gminy Przasnysz, podczas skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Skoda. Co jednak bardziej szokujące, badanie trzeźwości ujawniło, że mężczyzna miał aż 3,9 promila alkoholu we krwi.

Groźnie wyglądające zderzenie pojazdów

W trakcie wykonywania manewru skrętu, 36-latek nie zabezpieczył się przed wyprzedzającym go pojazdem Skoda, prowadzonym przez 25-letniego mieszkańca powiatu białostockiego. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń.

 

Promile ponad przepisami i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów

Po zatrzymaniu sprawcy zdarzenia przez policję, badanie stanu trzeźwości ujawniło niemal cztery promile alkoholu we krwi. Dodatkowo, weryfikacja w bazie danych policji wykazała, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, będąc objętym czynnym zakazem.

Konsekwencje dla nietrzeźwego kierowcy

Niedługo 36-latek stanie przed sądem, gdzie odpowiedzieć będzie musiał za spowodowanie kolizji drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz łamanie orzeczonego wcześniej przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. 

Policjanci przypominają, że przemieszczanie się po drogach w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi surowa kara zgodnie z art. 178a kodeksu karnego. Nieprzestrzeganie orzeczonego wcześniej zakazu prowadzenia pojazdów może skutkować karą pozbawienia wolności do 5 lat. 

 

źródło: Policja Mazowiecka

Tagi: Traktor