Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Uprawy > "Rolnicy się nie ubezpieczają, bo szkoda im pieniędzy". Słowa oburzyły rolników
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

"Rolnicy się nie ubezpieczają, bo szkoda im pieniędzy". Słowa oburzyły rolników

ubezpieczenia
unsplash.com / fot. Josep Castells; Pawel Czerwinski

Gwałtowne zjawiska pogodowe, które w ostatnich tygodniach nawiedziły nasz kraj, stały się iskrą zapalną zażartej dyskusji na temat systemu ubezpieczeń rolniczych. W minionych dniach Agrounia zaznaczyła na Twitterze, że rolnicy nie mogli się ubezpieczać z winy rządu - stwierdzenie to wywołało ogrom emocji u internautów, którzy nie szczędzili gorzkich słów krytyki producentom żywności.

Oburzenie rolników wywołały m.in. słowa internauty, który stwierdził:

- Rolnicy się nie ubezpieczają, bo szkoda im pieniędzy. Liczą, że jak coś się wydarzy, to państwo im da.

Ubezpieczenia rolnicze: burza opinii w internecie

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że opinie wyrażane przez internautów są do pewnego stopnia probierzem nastrojów panujących w społeczeństwie.

Nawalne deszcze, burze i grad sprawiły, że plantacje wielu rolników w Polsce zostały kompletnie zniszczone. Niestety, ogromna liczba producentów rolnych znalazła się w niezwykle trudnej sytuacji ze względu na brak wykupionego wcześniej ubezpieczenia.

Wielu rolników, w tym działacze Agrounii, wskazali, że rząd powinien finansowo wspomóc poszkodowanych producentów, ponieważ system ubezpieczeń rolnych nie daje możliwości ubezpieczenia się wielu osobom.

Kontrowersyjna wymiana zdań

Wielu rolników zaznaczyło, że nie stać ich na wysokie ceny ubezpieczeń. Inni wskazali, że nie zdążyli zgłosić się po dofinansowanie do ubezpieczenia w wyznaczonym czasie.

Internauci nie zawsze wykazywali zrozumienie dla problemów rolników - twierdzili, że sektor rolny jest traktowany w wyjątkowy sposób, gdyż żadna inna grupa społeczna nie otrzymuje dofinansowania do ubezpieczeń.

>

Jeden z rolników napisał, że ubezpieczył swoje gospodarstwo, ale jednocześnie zaznaczył, że rzeczywiście istnieje nierozwiązany problem z systemem finansowania polis:

>

Prezydent Andrzej Duda, zgodnie ze swoją wcześniejszą obietnicą, spotkał się z szefem resortu rolnictwa, by naświetlić potrzebę zmiany systemu ubezpieczeń.

Czy zapowiedzi i obietnice polityków zaowocują zmianami oczekiwanymi przez tysiące rolników w Polsce? Na odpowiedź przyjdzie niestety nieco poczekać.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook