RolnikInfo.pl
odrolnienie

unsplash.com / fot. Markus Winkler

Rolniczka chce zablokować odrolnienie ziemi. Zaskakujący powód

21 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Spory między mieszkańcami wsi a osobami z miast, które przenoszą się na prowincję, nie są niestety rzadkością. W dużej mierze konflikty dotyczą zapachów i dźwięków typowych dla rolniczego krajobrazu. Jedna z rolniczek podzieliła się swoją historią na jednej z grup społecznościowych: wyznała, że chce zablokować odrolnienie ziemi, którą zakupili przybysze z miasta. Jak się okazuje, plany budowy mogą mieć negatywny wpływ na jej hodowlę bydła.

- Za chwilę nie będzie gdzie bydła pasać - napisała internautka. Pod jej postem pojawiło się sporo zaskakujących odpowiedzi.

Zablokować odrolnienie ziemi na wsi

Wielu mieszkańców miast buduje swoje domostwa na wsi, szukając dla siebie miejsca wypoczynku po ciężkich dniach spędzonych w pracy.

Niektórzy postanawiają również tworzyć na terenach wiejskich hotele i pensjonaty. Problem w tym, że każda kolejna inwestycja może być potencjalnie problematyczna z punktu widzenia hodowli zwierząt i produkcji rolnej.

Jedna z internautek podzieliła się swoim problemem w mediach społecznościowych, pisząc:

1

Rolniczka nie musiała długo czekać na odpowiedzi, wśród których znalazły się bardzo zaskakujące pomysły.


śmieci

Zostawił stertę śmieci na łące rolnika. Zdradził go mały szczegół

CZYTAJ DALEJ

Odpowiedzi internautów

Wielu rolników w odpowiedziach pod postem wyraziło swoją dezaprobatę wobec planów budowy ośrodków wypoczynkowych na wsi. Gospodarze zaznaczali, że przybysze z miast nierzadko narzekają na zapachy i odgłosy wsi, co bardzo przeszkadza w codziennej rolniczej pracy.

Wśród odpowiedzi innych forumowiczów mogliśmy przeczytać m.in.:

2

Poza zachętami do ponadnormatywnego rozrzucania obornika, jeden z internautów napisał, by w akcję zniechęcania do odrolnienia ziemi zaangażować - w nie do końca uczciwy sposób - ekologów:

3

Jeszcze inni gospodarze podpowiadali, by z potencjalnego problemu uczynić atut - czyli pozyskać fundusze dzięki obecności turystów.

4

Autorka postu napisała jednak, że nie chodzi jej o zarabianie na turystach, lecz możliwość prowadzenia gospodarstwa bez dodatkowych problemów.

Rolnikom coraz częściej zaczyna brakować gruntów niezbędnych do dalszej produkcji żywności - spora część ziem sprzedawana jest pod budowę nowych domów i pensjonatów. Niestety, brak możliwości rozwiązania opisywanych niesnasek w świetle prawa - ważne jednak, by każda osoba mieszkająca na wsi szanowała pracę i przestrzeń drugiego człowieka.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Facebook

Podobne artykuły

emilka

Wieś

Fani Emilki zaskoczeni nową wiadomością. W "Rolnicy. Podlasie" pojawi się nowa bohaterka

Czytaj więcej >
pożar

Wieś

Awaria kombajnu. Sześć hektarów zboża poszło z dymem

Czytaj więcej >
gienek rolnicy podlasie

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Gienek trafił do szpitala. Przerwano nagrania

Czytaj więcej >

Wieś

Pracował kombajnem po 22:00. Sąsiedzi z miasta zadzwonili po policję

Czytaj więcej >
śmieci

Wieś

Zostawił stertę śmieci na łące rolnika. Zdradził go mały szczegół

Czytaj więcej >
dom na wsi

Wieś

W domu na wsi znaleziono groźne zwierzę. Internauta zwrócił uwagę na jeden fakt

Czytaj więcej >