Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Rolnik obchodzi 111. urodziny. Zdradził sekretny składnik swojej diety
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:37

Rolnik obchodzi 111. urodziny. Zdradził sekretny składnik swojej diety

farmer
ABC News (Australia) / YouTube.com

Obecnie Dexter Kruger mieszka w domu opieki na przedmieściach w stanie Queensland. Warto dodać, że chętnie pisze wiersze i wydaje książki. 

Australijski rolnik i jego sekret długowieczności

Materiał wideo zamieszczony przez publiczną telewizję ABC News Australia na portalu YouTube opowiada historię emerytowanego rolnika - Dextera Krugera, który jest najstarszą żyjącą osobą na kontynencie.

Rodzina Dextera Krugera pochodzi z Niemiec, a w Australii zajęła się hodowlą bydła. Rolnik, będący jednocześnie chirurgiem zwierzęcym, zdecydował się na przejście na emeryturę dopiero w połowie lat 90. XX wieku.

Jego gospodarstwo było ogromne - liczyło bowiem 5300 hektarów powierzchni w regionie Maranoa. Jak twierdzi Dexter Kruger - a także jego syn - długowieczność z pewnością związana jest ze spokojniejszym i prostszym trybem życia, w porównaniu do tego, który prowadzą ludzie obecnie.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

Dodatkowo zaznaczył, że jego szczególnym przysmakiem, z którym bezpośrednio łączy receptę na długie lata życia, są kurze móżdżki. Choć dla wielu osób może wydawać się to zaskakujące, senior twierdzi, że podroby te mają wspaniały smak.

Spokój, natura i jedzenie z własnego ogródka

Dexter Kruger dla telewizji ABC News powiedział również: 

- Żyłem bardzo blisko natury i zazwyczaj jadłem to, co urosło w ogrodzie, sadzie lub w gospodarstwie.

Jak już wspomniano, emerytowany rolnik mieszka w domu opieki, gdzie odwiedza go jego 74-letni syn, Greg. Pracownice domu opieki wskazują, że ich podopieczny wykazuje się szczególną bystrością umysłu.

Ponadto zajmuje się pisaniem wierszy i wydawaniem książek. Osoby z otoczenia wskazują, że w życiu Dextera Krugera wielkie znaczenie ma pozytywne nastawienie do rzeczywistości, które pomaga mu pokonywać każdy dzień z nadzieją na lepsze jutro.

Poniżej prezentujemy materiał filmowy telewizji ABC News:

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]**

Źródło: ABC News (Australia) / YouTube.com

Tagi: Kury Drób