RolnikInfo.pl
ciężarówka

unsplash.com / fot. janelyn young (zdj. ilustracyjne)

Tajemnicza ciężarówka stała w nocy na środku pola. Wydało się, co było w środku

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Funkcjonariusz policji, który był poza godzinami swojej pracy, zobaczył w nocy stojącą na środku pola ciężarówkę. O podejrzanym fakcie poinformował dyżurujących wtedy policjantów. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w samochodzie znajdowały się pojemniki z niebezpiecznymi odpadami chemicznymi.

Dzięki trafnej ocenie policjanta zabezpieczono dziesięć pojemników toksycznej cieczy - objętość każdego z nich wynosiła aż tysiąc litrów. 

Policjant po służbie namierzył miejsce przestępstwa

Wyjątkową intuicją wykazał się funkcjonariusz z Włocławka, który w nocy z 15 na 16 maja 2021 roku na jednym z pól w gminie Kowal dostrzegł tajemniczą ciężarówkę. Zaintrygowany, postanowił przyjrzeć się jej bliżej. 

Choć policjant był poza godzinami swojej służby i wracał do domu, to o samotnie stojącym samochodzie na polu powiadomił funkcjonariuszy pełniących dyżur. Wkrótce na miejscu pojawili się włocławscy policjanci, gotowi zbadać teren. 

Po przyjrzeniu się ciężarówce szybko okazało się, że w pobliżu nie ma kierowcy. Wewnątrz naczepy funkcjonariusze ujrzeli dziesięć pojemników - każdy o pojemności tysiąca litrów. Policjanci nie mieli pojęcia, czym może być znaleziona substancja, toteż do pomocy wezwali pracowników Inspektoratu Ochrony Środowiska. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Rozwikłanie zagadki cieczy w pojemnikach

Specjaliści pobrali próbki cieczy do badań, by móc ustalić, czy jest ona toksyczna. Obecny na miejscu biegły stwierdził jednak, iż jego zdaniem substancja jest szkodliwa zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt; ponadto może przyczynić się do skażenia środowiska.

Tajemnicą pozostawała tożsamość człowieka, który przywiózł na środek pola opisywane chemikalia. Policja wkrótce trafiła na trop podejrzanego, którym okazał się być 36-letni mężczyzna pochodzący z Włocławka. Ze względu na fakt, iż był on osobą korzystającą z pojazdu, został zatrzymany na przesłuchaniu. 

Jak relacjonują funkcjonariusze na swojej oficjalnej stronie internetowej, podejrzany tłumaczył, że pojemniki znalazł na swojej działce i jadąc do firmy utylizacyjnej, zgubił drogę. To właśnie dlatego miał zdecydować się na pozostawienie samochodu w szczerym polu.

Zarzut popełnienia przestępstwa na szkodę środowiska naturalnego 36-latek usłyszał, ponieważ nie dysponował dokumentami uprawniającymi go do przewożenia szkodliwej substancji. W dalszej kolejności sprawą zajęła się prokuratura

Decyzją sądu mieszkaniec Włocławka pozostanie w areszcie przez najbliższe trzy miesiące. Obecnie grozi mu kara więzienia do pięciu lat.

Na poniższej mapie przedstawiamy lokalizację gminy Kowal: 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: policja.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wiejski cmentarz

Wieś

Na wiejskim cmentarzu zniszczono nie tylko drzewa. Parafia otrzymała karę finansową

Czytaj więcej >
grzyby

Wieś

Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

Czytaj więcej >
polsat rolnictwo

Wieś

Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

Czytaj więcej >
gospodarstwo agroturystyczne

Wieś

Tragedia w gospodarstwie agroturystycznym. Tajemnicza śmierć seniorów

Czytaj więcej >
petycja rolnik info

Wieś

Rolnicy "niezaradni i zacofani"? Petycja przeciwko kłamliwemu wizerunkowi w telewizji

Czytaj więcej >