RolnikInfo.pl
morawiecki premier

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Premier zdradził rodzinną tajemnicę. Chodzi o rolnictwo

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Choć premier Mateusz Morawiecki jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych osób w Polsce, to nie brakuje na jego temat faktów, o których Polacy nie mieli dotychczas zielonego pojęcia. Z okazji Światowego Dnia Pszczół premier opublikował na swoim facebookowym profilu czarno-białą fotografię, która uchyla rąbka tajemnicy na temat powiązań jego rodziny z rolnictwem.

Okazuje się bowiem, że ojciec premiera - Kornel - zajmował się w młodości pszczelarstwem. 

Nieznany fakt na temat rodziny Morawieckich

20 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pszczół ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Te niewielkie owady, choć na co dzień wcale nie rzucają się w oczy, są istotami, dzięki którym na świecie możliwe jest życie. 

Nie ma w tym zdaniu żadnej przesady - pszczoły dzięki swojej pracy zapylają miliony kwiatostanów, a w konsekwencji ludzie i inne zwierzęta mogą cieszyć się jadalnymi owocami i warzywami. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pszczół premier Morawiecki opublikował wymowny wpis na Facebooku.

Zaznaczył w nim, że w Polsce pszczelarstwo istnieje od wielu wieków, a propagowanie wiedzy na temat pszczół stanowi ważne zadanie współczesnego świata. Pod tekstem polityk zamieścił również archiwalną czarno-białą fotografię. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

Na podstawie krótkiego tekstu opublikowanego przez szefa Rady Ministrów wiemy, że postać uwieczniona na zdjęciu to jego ojciec, który był - jak określił to premier - pszczelarzem rodziny Morawieckich.

Pszczelarstwo jako integralna część rolnictwa

Pozostając w orbicie polityki i pszczelarstwa warto dodać, że w przeddzień światowego święta pszczół - czyli dokładnie 19 maja bieżącego roku - Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie o dopłatach do przezimowania pszczelich rodzin.

Nowy akt prawny zmienia zakres działań i sposób pracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dzięki temu pszczelarze będą mogli liczyć na dodatkowe fundusze, które zabezpieczą rodziny pszczele przed trudami zimy i chłodnej wiosny.

Jak przekazuje Polski Związek Pszczelarstwa na swojej oficjalne stronie internetowej, pszczoły zapylają 80% roślin uprawianych przez człowieka i rosnących dziko. Sam PZP określa pszczelarstwo jako integralną część rolnictwa - to wszak również dzięki trudom pszczelarzy możemy cieszyć się żywnością na naszych stołach.

Gwałtowne zjawiska pogodowe, których częstotliwość nasila się w ostatnich latach nie wpływa pozytywnie na liczebność pszczół - warto zatem inwestować w pszczelarstwo i szanować każdego owada, którego napotkamy na naszej drodze.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Facebook / Mateusz Morawiecki, pzp.biz.pl

Podobne artykuły

zboże

Wieś

Recydywista miał okraść rolnika. Skrył się w zbożu

Czytaj więcej >
piwnica

Wieś

Rolnik naprawiał rurę w piwnicy. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Andrzej

Wieś

Tylko u nas: Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" wyznał ile kobiet oczarował [WIDEO]

Czytaj więcej >
śmigłowiec LPR Gienek i Andrzej

Wieś

Śmigłowiec LPR u Gienka i Andrzeja. Nagłe zasłabnięcie sąsiada

Czytaj więcej >
Balin

Wieś

Pozostawieni na końcu świata. Balin - wieś, która stała się symbolem wykluczenia komunikacyjnego w Polsce

Czytaj więcej >
Gospodarstwo - straż pożarna

Wieś

Dramat w gospodarstwie. Siostra odnalazła ciało swojego brata

Czytaj więcej >