Podczas dzisiejszej konferencji prasowej na temat przeciwdziałania marnowaniu żywności, głos zabrali minister rolnictwa Czesław Siekierski, wiceminister Michał Kołodziejczak oraz Joanna Trybus. Przedstawiciele resortu rolnictwa poinformowali o rozpoczęciu kampanii informacyjno-edukacyjnej "Nie marnuj żywności - żywność to wartość". Planowane są konkretne zmiany, które przyczynią się do zminimalizowania skutków marnowania jedzenia. Na pierwszy rzut pójdą sklepy.
Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych ujawniła niedawno kolejne oszustwa handlarzy, tym razem na krakowskim targowisku. Inspektorzy odkryli handel borówkami, które pochodziły z Rumunii, a jednak ich oznaczenie wskazywało na polskie pochodzenie. Mowa o setkach kilogramach owoców. Takich precedensów przybywa z każdym dniem.
"Brygady tygrysa" nie ustają w poszukiwaniach nieuczciwych sprzedawców. Po giełdach rolnych w Polsce, przyszedł czas na sprawdzenie oznakowania warzyw i owoców, sprzedawanych w supermarketach. Kołodziejczak wszedł z ekipą do warszawskiego Carrefoura i tam doznał szoku. Ziemniaki z Egiptu sprzedawano jako krajowe. Poseł zarzuca podrabianie pochodzenia produktów, market się tłumaczy.
Cały czas trwają kontrole Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych na rynkach hurtowych w kraju. Ujawniono już liczne oszustwa handlarzy, których największym przewinieniem było nieprawidłowe oznakowanie kraju pochodzenia owoców lub jego brak. Teraz Michał Kołodziejczak wszedł z kontrolą do sklepów wielkopowierzchniowych. Co tam odkryli?
Minister Michał Kołodziejczak podał informację prasie, że rozmowy z Kijowem zostały zerwane. Ukraiński rząd dementuje, wskazując na przełożenie rozmów do czasu rozwiązania problemów wewnątrz ukraińskiego ministerstwa rolnictwa.
Strajki grupy 11 rolników ze Związku Rolników “Orka” przybiera na sile. Na konferencji prasowej przedstawiciel protestujących, Mariusz Borowiak, zapowiedział rozpoczęcie głodówki.
100 dni rządu Donalda Tuska zostało podsumowane zarówno przez rządzących, jak i przez opozycję. Ministerstwo Rolnictwa i rozwoju Wsi na konferencji prasowej podsumowało swoje osiągnięcia w czasie pierwszych stu dni rządów.
Stoimy w przededniu strajku generalnego rolników w Warszawie oraz zintensyfikowanych protestów w całej Polsce. Już 6 marca rolnicy stawiają się pod Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej oraz kancelarią Premiera Donalda Tuska, by domagać się zamiany ich postulatów na realne rozwiązania.
Protest pod nazwą "marsz gwiaździsty", który przeszedł 27 lutego ulicami Warszawy, chwilę po godzinie 17:00 zakończono a jego uczestnicy rozjechali się do swoich domów. Demonstracja była pokojowa a na transparentach mnóstwo haseł wzywających do zaprzestarzania niszczenia polskiego rolnictwa. Czy syn lidera Samoobrony Andrzeja Leppera podziela zdanie rolników?
Krążący od 2 lutego 2024 roku w mediach społecznościowych filmik rolniczki z Podlasia stał się kością niezgody podczas piątkowego posiedzenia Sejmu. Doszło wówczas do starcia słownego między posłem PiS a Michałem Kołodziejczakiem.
Michał Kołodziejczak zabrał głos podczas ogólnopolskiego strajku rolników, który odbył się w środę 24 stycznia 2024 roku. Z jego ust padły stanowcze słowa ws. sytuacji z Ukrainą.
Dzisiejsze posiedzenie Sejmu pełne było zaskakujących zwrotów akcji. Podczas przemówienia wiceministra Kołodziejczaka, który zwrócił się bezpośrednio do partii opozycjnej, doszło do ostrej wymiany zdań między nim a Jarosławem Kaczyńskim. Lider Agrounii został obrzucony obelgami.
W czwartek oczy śledzących obrady sejmowe skierowane były na pełną emocji sprzeczkę między Michałem Kołodziejczakiem a Jarosławem Sachajko. Wywiązała się gorąca dyskusja na temat afery zbożowej i portu w Gdyni.
Rodzinne gospodarstwo Michała Kołodziejczaka padło ofiarą złodziei. Lider Agrounii poinformował o całym zdarzeniu na jednym z portali społecznościowych. On sam, jak i jego rodzina nie kryją oburzenia zaistniałą sytuacją.