RolnikInfo.pl
ARiMR - pszczelarstwo

Marek BAZAK/East News

Wsparcie dla pszczelarzy. Limit pomocy wynosi 35,5 mln zł

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Już od minionego piątku pszczelarze mogą ubiegać się o pomoc. Wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać można do 30 czerwca bieżącego roku. Jak powiadomiono, w tym roku limit pomocy wynosi 35,5 mln zł.

Nabór wniosków o pomoc dla pszczelarzy prowadzony jest od 28 maja (piątek) do 30 czerwca (środa) bieżącego roku. Ze wsparcia skorzystać mogą pszczelarze, którzy są zarejestrowani w ewidencji producentów i wpisani do specjalnego rejestru.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Ile wynosi wsparcie?

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w ramach wsparcia otrzymać można 20 zł do każdej rodziny pszczelej, której udało się przezimować. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis.

Wysokość wsparcia ustalana jest za pomocą iloczynu liczby przezimowanych rodzin pszczelich oraz stawki pomocy na jedną przezimowaną rodzinę pszczelą. Jednak, jak zaznacza ARiMR, w przypadku gdy zapotrzebowanie pszczelarzy będzie wyższe niż tegoroczny limit pomocy, podczas obliczenia wysokości pomocy, zastosowany zostanie współczynnik korygujący, który będzie stanowił iloraz kwoty tegorocznej pomocy i kwoty równej zapotrzebowaniu na pomoc. 

W ramach tegorocznej pomocy limit wynosi 35,5 mln zł. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ARiMR, pszczelarze każdego roku będą mogli składać wnioski o taką pomoc.

Wnioski do ARiMR 

Wnioski o pomoc można składać w biurach powiatowych ARiMR, można je złożyć osobiście, za pomocą wrzutni, za pośrednictwem platformy ePUAP, bądź przesłać przesyłką rejestrowaną. Wzór oraz instrukcję wypełnienia wniosku znaleźć można na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa >tutaj<. 

Pomoc przy wypełnianiu wniosków szukać można także w biurach powiatowych ARiMR. Rolnicy, którzy chcą skorzystać z pomocy ekspertów przy wypełnieniu wniosków, powinni wcześniej skontaktować się z biurem telefonicznie, by umówić się na konkretny termin, co wynika z ograniczeń, jakie zostały wprowadzone w związku z COVID-19.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: ARiMR

Podobne artykuły

mrirw

Finanse i Prawo

MRiRW szykuje nową pomoc dla rolników. Odszkodowania będą lada dzień?

Czytaj więcej >
MRiRW - dopłaty do nasion

Finanse i Prawo

MRiRW: Dopłaty do nasion nie mogą być wyższe

Czytaj więcej >
ARiMR - nabór

Finanse i Prawo

Zbliża się koniec naboru w ARiMR. Tylko do 26 lutego można ubiegać się o pomoc

Czytaj więcej >
KRUS - waloryzacja

Finanse i Prawo

KRUS: od marca wzrosła wysokość emerytur i rent rolniczych

Czytaj więcej >
KRUS

Finanse i Prawo

Już wkrótce wyższe składki w KRUS? Rząd przedstawił swoje plany

Czytaj więcej >
Krajowa Rada Izb Rolniczych - odszkodowania zające

Finanse i Prawo

Co z odszkodowaniami za straty wyrządzane przez zające? Jest odpowiedź ministerstwa

Czytaj więcej >