RolnikInfo.pl
ARiMR - pszczelarstwo

Marek BAZAK/East News

Wsparcie dla pszczelarzy. Limit pomocy wynosi 35,5 mln zł

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Już od minionego piątku pszczelarze mogą ubiegać się o pomoc. Wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać można do 30 czerwca bieżącego roku. Jak powiadomiono, w tym roku limit pomocy wynosi 35,5 mln zł.

Nabór wniosków o pomoc dla pszczelarzy prowadzony jest od 28 maja (piątek) do 30 czerwca (środa) bieżącego roku. Ze wsparcia skorzystać mogą pszczelarze, którzy są zarejestrowani w ewidencji producentów i wpisani do specjalnego rejestru.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Ile wynosi wsparcie?

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w ramach wsparcia otrzymać można 20 zł do każdej rodziny pszczelej, której udało się przezimować. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis.

Wysokość wsparcia ustalana jest za pomocą iloczynu liczby przezimowanych rodzin pszczelich oraz stawki pomocy na jedną przezimowaną rodzinę pszczelą. Jednak, jak zaznacza ARiMR, w przypadku gdy zapotrzebowanie pszczelarzy będzie wyższe niż tegoroczny limit pomocy, podczas obliczenia wysokości pomocy, zastosowany zostanie współczynnik korygujący, który będzie stanowił iloraz kwoty tegorocznej pomocy i kwoty równej zapotrzebowaniu na pomoc. 

W ramach tegorocznej pomocy limit wynosi 35,5 mln zł. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ARiMR, pszczelarze każdego roku będą mogli składać wnioski o taką pomoc.

Wnioski do ARiMR 

Wnioski o pomoc można składać w biurach powiatowych ARiMR, można je złożyć osobiście, za pomocą wrzutni, za pośrednictwem platformy ePUAP, bądź przesłać przesyłką rejestrowaną. Wzór oraz instrukcję wypełnienia wniosku znaleźć można na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa >tutaj<. 

Pomoc przy wypełnianiu wniosków szukać można także w biurach powiatowych ARiMR. Rolnicy, którzy chcą skorzystać z pomocy ekspertów przy wypełnieniu wniosków, powinni wcześniej skontaktować się z biurem telefonicznie, by umówić się na konkretny termin, co wynika z ograniczeń, jakie zostały wprowadzone w związku z COVID-19.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: ARiMR

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wspólna polityka rolna wpr

Finanse i Prawo

Wspólna polityka rolna UE: czym jest, jakie są jej filary i cele?

Czytaj więcej >
akcyza

Finanse i Prawo

Sejm przegłosował ustawę ws. większego zwrotu akcyzy dla rolników

Czytaj więcej >
tablice rejestracyjne

Finanse i Prawo

Czy tablice ciągników rejestracyjnych będą musiały być wymienione? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >
obrońcy zwierząt

Finanse i Prawo

W jakich sytuacjach obrońcy zwierząt mogą wejść do gospodarstwa? Prawo mówi jasno

Czytaj więcej >
mrirw zaliczki

Finanse i Prawo

MRiRW: 18 października rusza wypłata zaliczek płatności bezpośrednich

Czytaj więcej >
krus

Finanse i Prawo

Historyczne zmiany ws. KRUS. Jest już projekt ustawy

Czytaj więcej >