RolnikInfo.pl
byk

unsplash.com / fot. Vito Natale

Wszedł do zagrody z pięcioma bykami. Doszło do dramatu

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Hodowla zwierząt jest zajęciem, które w różnych sytuacjach może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Do tragicznej sytuacji doszło na Lubelszczyźnie - rolnik wszedł do zagrody z pięcioma bykami, z czego jeden z nich zaatakował swojego właściciela.

Hodowca bydła poniósł śmierć na miejscu. 

Byk zaatakował rolnika

Byki są zwierzętami o ogromnej sile i gorącym temperamencie - każdy hodowca bydła doskonale zdaje sobie sprawę, że sekunda nieuwagi w kontakcie z bykiem może doprowadzić do tragedii.

Jak przekazuje portal cenyrolnicze.pl, do straszliwej w skutkach sytuacji doszło w piątek (28 maja 2021 roku) w miejscowości Bezwola w powiecie radzyńskim na terenie województwa lubelskiego.

Na antenie Radio Lublin przekazano, że do zagrody z pięcioma bykami wszedł 60-letni hodowca bydła. W pewnym momencie jedno ze zwierząt przygniotło go do ściany.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-13]

Obrażenia okazały się być tak dotkliwe, że mężczyzna zginął na miejscu.

Tragedie związane ze zwierzętami

Na pięć byków zaatakował tylko jeden - to jednak wystarczyło, by pozbawić życia człowieka. Rolnicy, hodujący bydło, nie powinni zbytnio ufać swoim zwierzętom - nie wszystkie zachowania podopiecznych udaje się bowiem przewidzieć na czas.

Byki stają się agresywne m.in. wtedy, kiedy walczą o miejsce w hierarchii w stadzie. Niewykluczone zatem, że byk, który zaatakował hodowcę, dostrzegł w swoim właścicielu rywala.

Samce bydła domowego wykazują agresję również wtedy, kiedy przebywają w zbyt licznych stadach (tj. w których jest za dużo innych samców) lub w młodości były odizolowane w pojedynczych boksach z dala od innych przedstawicieli innych gatunków. Sytuacja ta ma miejsce zazwyczaj w przypadku bydła mlecznego. 

Lekarze weterynarii wskazują, że przy pracach związanych z bykami zawsze warto mieć pomocnika i nie decydować się na działanie na własną rękę.

Na miejscu opisywanej tragedii pracowali ratownicy medyczni, a także funkcjonariusze policji. Obecnie ciało rolnika zostanie poddane sekcji zwłok. Sprawę bada prokuratura. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: cenyrolnicze.pl, Radio Lublin

Podobne artykuły

KRIR - koszenie trawy

Zwierzęta

Krajowa Rada Izb Rolniczych apeluje o niekoszenie trawników. Wszystko dla dobra pszczół

Czytaj więcej >
owce

Zwierzęta

Policja zatrzymała transport owiec z Polski i Rumunii. Porażająca skala nieprawidłowości

Czytaj więcej >
bóbr

Zwierzęta

Bóbr jak wściekły rzucał się na krowy. Nastąpił finał

Czytaj więcej >
łoś

Zwierzęta

Konający łoś nie otrzymał pomocy. Weterynarz: "Gmina mi nie zapłaci"

Czytaj więcej >
konie

Zwierzęta

Tajemnicza śmierć 15 koni. Trwa dochodzenie ws. przyczyn zdarzenia

Czytaj więcej >
ASF - ponad 1000 przypadków

Zwierzęta

ASF nie traci na sile. Od początku roku potwierdzono ponad 1000 przypadków

Czytaj więcej >