Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Wszedł do zagrody z pięcioma bykami. Doszło do dramatu
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:36

Wszedł do zagrody z pięcioma bykami. Doszło do dramatu

byk
unsplash.com / fot. Vito Natale

Hodowca bydła poniósł śmierć na miejscu. 

Byk zaatakował rolnika

Byki są zwierzętami o ogromnej sile i gorącym temperamencie - każdy hodowca bydła doskonale zdaje sobie sprawę, że sekunda nieuwagi w kontakcie z bykiem może doprowadzić do tragedii.

Jak przekazuje portal cenyrolnicze.pl, do straszliwej w skutkach sytuacji doszło w piątek (28 maja 2021 roku) w miejscowości Bezwola w powiecie radzyńskim na terenie województwa lubelskiego.

Na antenie Radio Lublin przekazano, że do zagrody z pięcioma bykami wszedł 60-letni hodowca bydła. W pewnym momencie jedno ze zwierząt przygniotło go do ściany.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-13]

Obrażenia okazały się być tak dotkliwe, że mężczyzna zginął na miejscu.

Tragedie związane ze zwierzętami

Na pięć byków zaatakował tylko jeden - to jednak wystarczyło, by pozbawić życia człowieka. Rolnicy, hodujący bydło, nie powinni zbytnio ufać swoim zwierzętom - nie wszystkie zachowania podopiecznych udaje się bowiem przewidzieć na czas.

Byki stają się agresywne m.in. wtedy, kiedy walczą o miejsce w hierarchii w stadzie. Niewykluczone zatem, że byk, który zaatakował hodowcę, dostrzegł w swoim właścicielu rywala.

Samce bydła domowego wykazują agresję również wtedy, kiedy przebywają w zbyt licznych stadach (tj. w których jest za dużo innych samców) lub w młodości były odizolowane w pojedynczych boksach z dala od innych przedstawicieli innych gatunków. Sytuacja ta ma miejsce zazwyczaj w przypadku bydła mlecznego. 

Lekarze weterynarii wskazują, że przy pracach związanych z bykami zawsze warto mieć pomocnika i nie decydować się na działanie na własną rękę.

Na miejscu opisywanej tragedii pracowali ratownicy medyczni, a także funkcjonariusze policji. Obecnie ciało rolnika zostanie poddane sekcji zwłok. Sprawę bada prokuratura. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]**

Źródło: cenyrolnicze.pl, Radio Lublin

Tagi: Zwierzęta Byk