RolnikInfo.pl
kołodziejczak agrounia

Piotr Molecki/East News

Zaskakujące wyniki sondażu. Agrounia świętuje

7 Września 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Lider Agrounii już od pewnego czasu zapowiada, że jego ruch ma wkrótce stać się partią polityczną, która będzie walczyć o głosy Polaków w najbliższych wyborach parlamentarnych. Na podstawie najnowszego sondażu IBSP okazało się, że Agrounia może liczyć na 5,07% poparcia.

Oznacza to tym samym, że gdyby wybory odbyły się dziś, Agrounia pod przewodnictwem Michała Kołodziejczaka przekroczyłaby próg wyborczy, uzyskując siedem miejsc w parlamencie.

Sondaż IBSP. Agrounia powyżej progu wyborczego

Dla wielu rolników Agrounia stała się głosem, który reprezentuje polską wieś i pokazuje jej realne problemy. Lider ruchu Michał Kołodziejczak już od pewnego czasu nie kryje, że jego celem jest walka o dobro rolników z mównicy sejmowej.

W dniach od 1 do 3 września 2021 roku IBSP przeprowadził sondaż, w którym grupa tysiąca respondentów została zapytana: Na który z komitetów wyborczych oddał(a)by Pan(i) swój głos w wyborach parlamentarnych, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę?

Wyniki zaskoczyły wiele środowisk. Okazuje się bowiem, że Agrounia może liczyć na poparcie rzędu 5,07% Polaków, co równałoby się siedmiu miejscom w parlamencie. Warto dodać, że ruch rolniczy po raz drugi w sondażach przekracza próg wyborczy.

wypadek grzybobranie

Tragedia na grzybobraniu. 70-latek nie wrócił już do domu

CZYTAJ DALEJ

Inne ugrupowania

Liderem sondażu IBSP jest Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 34,61%. Na drugim miejscu znajduje się Koalicja Obywatelska, na którą głos oddałoby 24,09% wyborców.

Podium zamyka ruch Szymona Hołowni Polska 2050 z wynikiem 15,82%. Kolejne miejsce zajmuje Konfederacja, którą poparłoby 9,69% głosujących.

Za prawicowym ugrupowaniem plasuje się Lewica z wynikiem 7,73%. Dalej - Agrounia, na którą zagłosowałoby 5,07% wyborców.

Ostatnim wyszczególnionym ugrupowaniem jest Koalicja Polska z wynikiem 2,65%. Pozostałe partie mogłyby liczyć na zaledwie 0,34% głosów.

Choć wyniki sondażu mogą znacznie różnić się od wyników wyborów, to coraz bardziej zauważalne jest, że rolnicy z większą chęcią ufają ruchom takim jak Agrounia niż PSL. Czy członkowie młodego ugrupowania rzeczywiście będą mieli okazję walczyć o sprawy wsi z sejmowej mównicy? Pokażą to najbliższe wybory parlamentarne.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Optymistycznie na rynku nowych ciągników. Duży wzrost sprzedaży

  • Wiemy, w jakich regionach jest najwięcej grzybów. "Rusza lawina"

  • Minister Puda obiecał rolnikom pomoc finansową. Chodzi o stan wyjątkowy

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Facebook / Agrounia

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
piątka dla zwierząt

Wiadomości

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

17.09 Sejm zajmie się nową ustawą. Rolnicy będą lepiej chronieni w handlu żywnością

Czytaj więcej >