Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Biznes > Znana firma wkracza na wieś. Z jej usług korzystają miliony Polaków
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Znana firma wkracza na wieś. Z jej usług korzystają miliony Polaków

marka
unsplash.com / fot. R. G. Angel

Rozwój technologiczny sprawia, że współcześnie jakość życia na wsi nie musi różnić się od życia w mieście. By wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców prowincji, firma InPost postawi w 2021 roku kolejne 5 tysięcy paczkomatów, z czego aż 60% powstanie na wsiach.

Rafał Brzoska, prezes firmy InPost, zapowiedział opisywane działania w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który miał miejsce w ostatnich dniach w Katowicach.

Mieszkańcy wsi skorzystają z paczkomatów

Paczkomaty przebojem wdarły się do polskiej rzeczywistości, stając się poważną konkurencją dla państwowych usług pocztowych i prywatnych firm kurierskich.

W Polsce cały czas powstają nowe paczkomaty - łącznie jest ich obecnie około 14 tysięcy. Wedle planów firmy do końca bieżącego roku ich liczba ma wzrosnąć do 15,5-16 tysięcy sztuk.

Spora część z paczkomatów, które mają powstać w najbliższych miesiącach, pojawi się na obszarach wiejskich. Ma być to dokładnie 60% spośród 5 tysięcy kolejnych sztuk. Prezes firmy InPost Rafał Brzoska powiedział:

- Największy nieodkryty potencjał polskiego e-commerce jest tam, gdzie są klienci, którzy nie mieli szansy dotknąć e-commerce.

Sukces paczkomatów

Restrykcje dotyczące pandemii COVID-19, niemożność wychodzenia do sklepów i utrudnione robienie zakupów w tradycyjny sposób wzmocniły pozycję handlu internetowego.

Fakt ten pozytywnie wpłynął zaś na popularność bezkontaktowego dostarczania przesyłek i sukces paczkomatów InPost.

Zapowiedzi dotyczące budowy paczkomatów na terenach wiejskich spotkały się z entuzjazmem internautów:

>

Co ciekawe, choć na paczkomatowym rynku niekwestionowanym liderem jest InPost, swoją sieć paczkomatów zapowiedział na jesień również koncern naftowy Orlen.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: money.pl