RolnikInfo.pl

unsplash.com / fot. A. Spratt

Świnia w worku na drodze. Rolnikom grozi dotkliwa kara

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Właściciele zwierząt - zarówno domowych pieszczochów, jak i podopiecznych w gospodarstwach - doskonale zdają sobie sprawę, że opieka nad żywym stworzeniem jest pełna niespodzianek. Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji z Biłgoraju, w ostatnich dniach w trakcie podróży do domu małżeństwo rolników zgubiło po drodze swojego prosiaka.

Zwierzak odnalazł się w dość nieprzyjemnych okolicznościach - na worek ze świnią w środku najechał kierowca audi. Za szereg niedopatrzeń właścicielom grozi do roku pozbawienia wolności.

Świnia zgubiona w transporcie

Sytuacja, która miała miejsce w czwartek 16 września 2021 roku w Biłgoraju (woj. lubelskie) z pewnością należała do bardzo nietypowych.

Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju otrzymała zgłoszenie od zaniepokojonego 23-letniego kierowcy audi, który utrzymywał, że zupełnie przypadkowo wjechał na leżący na drodze worek ze świnią w środku.

Funkcjonariusze bez chwili wahania ruszyli na miejsce zdarzenia.

Prosiak w polu, właściciele w opałach

Gdy policjanci przybyli na wskazane miejsce, zastał ich nietypowy widok: na pobliskim polu mogli dostrzec świnię, za którą goniły dwie osoby.

Dostrzeżone małżeństwo było właścicielem zbiegłej świni i usiłowało ją złapać. Jak się wkrótce okazało, zwierzę zostało kupione tego samego dnia, a wypadło na drogę w worku podczas transportu.

Jak to możliwe, że świnia znalazła się nagle na jezdni? Wedle relacji właścicieli zwierzęcia, zapakowali prosiaka w worek i wsadzili na przyczepkę. W trakcie podróży niepokorny pupil musiał przegryźć worek i wraz z nim spaść na drogę.

Małżeństwo, które zakupiło świnię, dostrzegło jej nieobecność dopiero po przyjeździe do domu. Zaraz po tym wyruszyli, by znaleźć swoją podopieczną.

Warto dodać, że ani kierowcy audi, ani samej świni nic się nie stało. Właściciele będą teraz odpowiadali przed sądem za złamanie przepisów ustawy o ochronie zdrowia zwierząt i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.

Para nie tylko nie dopilnowała świni i naraziła ją na szwank, ale też przewoziła ją bez wymaganego pozwolenia i świadectwa zdrowia.

Za wymienione czyny grozi kara pozbawienia wolności do dwunastu miesięcy.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Nielegalny proceder w gospodarstwie. Rośliny miały służyć jako karma dla kur

  • Wielkopolskie: zdewastowano pasiekę. Zginęło 420 tys. pszczół

  • Pomorze: trąba lądowa nad wsią. IMGW ostrzega przed trudnymi warunkami pogodowymi

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: bilgoraj.policja.gov.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Zwierzęta

Komunikat Inspekcji Weterynaryjnej: "Należy zachować szczególną ostrożność podczas dokonywania zakupu piskląt"
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Samotny bociani tata wychowuje czwórkę dzieci, matka zginęła tragicznie [WIDEO]
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Od 1 listopada ważne zmiany dla hodowców trzody chlewnej
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Wielka Brytania: rząd chciał uśpienia chorej alpaki. Właścicielka walczyła do samego końca
Czytaj więcej >

Zwierzęta

PZŁ: odstrzelono ponad 50 tys. dzików. Zmniejszyła się liczba szkód łowieckich
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Kogut zakłócał ciszę nocną. Sąsiedzi zadzwonili na policję
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]