Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > 40 mln kredytu dla części rolników. ARiMR ogłasza: tylko do 15.10
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 11.09.2023 16:19

40 mln kredytu dla części rolników. ARiMR ogłasza: tylko do 15.10

pieniądze
Iberion.pl

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) udostępniła środki finansowe dla współpracujących banków, które przeznaczone są na dopłaty do oprocentowania kredytów mających na celu poprawę płynności finansowej podmiotów prowadzących działalność w zakresie obrotu zbożami, materiałem siewnym roślin rolniczych lub owocami miękkimi. Suma udzielonych kredytów nie może przekroczyć 40 mln zł. 

Wsparcie dla sektora rolniczego

ARiMR uruchomiła linię kredytową, która umożliwi udzielanie kredytów z dopłatami do oprocentowania dla rolników oraz przedsiębiorców prowadzących działalność związaną z obrotem zbożami, materiałem siewnym roślin rolniczych, lub owocami miękkimi.

Maksymalna suma kredytów przyznawanych podmiotom zajmującym się handlem zbożami, skupem zbóż, materiałem siewnym roślin rolniczych lub skupem owoców miękkich nie może wynosić więcej niż 40 milionów złotych.

Oprocentowanie kredytów w ramach tej linii wynosi 2 proc., przy czym reszta oprocentowania zostanie pokryta przez ARiMR. Warto podkreślić, że kredyty te mogą być udzielane jedynie przez banki do dnia 15 października 2023 roku, więc rolnicy i przedsiębiorcy powinni pośpieszyć się, aby skorzystać z tej okazji.

Kto może ubiegać się o kredyt?

Wsparcie finansowe skierowane jest do podmiotów prowadzących działalność w zakresie obrotu zbożami, materiałem siewnym roślin rolniczych lub owocami miękkimi. Warunkiem jest, że nabyli oni zboża od producentów rolnych w okresie od 1 października 2022 roku do 31 sierpnia 2023 roku, nasiona roślin rolniczych od 1 czerwca 2023 roku do 15 października 2023 roku lub owoce miękkie od 1 czerwca 2023 roku do 30 września 2023 roku. 

Kredyty są dostępne dla mikroprzedsiębiorstw, małych oraz średnich przedsiębiorstw, które uczestniczą w procesie obrotu tymi produktami.

Wsparcie w trudnych czasach

ARiMR wprowadza tę inicjatywę, aby pomóc podmiotom rolniczym i przedsiębiorcom w poprawie płynności finansowej, która jest obecnie utrudniana przez trudności na rynku rolnym spowodowane agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Działa to na korzyść tych, którzy uczestniczą w handlu zbożem i owocami miękkimi oraz produkcji materiału siewnego roślin rolniczych.

Więcej informacji na temat kredytu znajduje się na oficjalnej stronie ARiMR. 

 

 

źródło: ARiMR

Tagi: Dotacje ARiMR