RolnikInfo.pl
agrounia

Agrounia strajkuje. Kołodziejczak w niecenzuralnych słowach o ministrze rolnictwa

4 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

4 sierpnia 2021 roku w Rękoraju na terenie powiatu piotrkowskiego ma miejsce kolejny strajk Agrounii, w którym działacze domagają się zmiany przepisów dotyczących sprzedaży trzody chlewnej w dobie ASF. Podczas protestu Michał Kołodziejczak został zapytany przez dziennikarkę TVP Info o 200 milionów złotych, które mają trafić do kieszeni rolników od ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Lider Agrounii odpowiedział:

- Te dwieście milionów niech sobie minister wsadzi w d**ę i niech sobie tymi pieniędzmi wytrze d**ę. On niech się pakuje z ministerstwa, niech wychodzi. Nie zgadzamy się na takiego błazna (...). Jest to debil, który nas wszystkich upokarza.

Strajk Agrounii w Rekoraju

Strajk Agrounii, który rozpoczął się w środę 4 sierpnia 2021 roku w Rękoraju na drodze krajowej numer 12 (przy zjeździe z trasy S8) jest kolejnym protestem, którego celem jest zmiana aktualnej polityki wobec hodowców trzody chlewnej.

Producenci wieprzowiny mają trudności ze sprzedażą swoich świń ze względu na obowiązujące przepisy - w rezultacie wiele zwierząt jest zmuszonych pozostawać w chlewniach, co generuje potężne straty finansowe dla rolników.

andrzej lepper

Już jutro 10. rocznica śmierci Andrzeja Leppera. Rolnicy nadal pamiętają

CZYTAJ DALEJ

Podczas rozmowy z dziennikarzami, która miała miejsce podczas protestu w Rękoraju, lider Agrounii Michał Kołodziejczak, został zapytany przez dziennikarkę TVP Info o opinię na temat 200 milionów złotych, które mają być przekazane hodowcom trzody chlewnej przez ministra rolnictwa Grzegorza Pudę.

Michał Kołodziejczak nie gryzł się w język, mówiąc:

- Ten rolnik - powiedział, wskazując na stojącego obok mężczyznę - na tej sytuacji w ciągu kwartału traci milion złotych. W tym miejscu rolników jest kilkuset. - Te dwieście milionów niech sobie minister wsadzi w d**ę i niech sobie tymi pieniędzmi wytrze d**ę. On niech się pakuje z ministerstwa, niech wychodzi. Nie zgadzamy się na takiego błazna (...). Jest to debil, który nas wszystkich upokarza.

48 godzin strajku Agrounii

Blokada drogi w Rękoraju ma trwać 24 godziny. Jeśli jednak premier Mateusz Morawiecki nie zdecyduje się na spotkanie z rolnikami, działacze Agrounii zapowiadają przedłużenie protestu o kolejną dobę.

Producenci trzody chlewnej mają żal do rządu Prawa i Sprawiedliwości o bierność wobec aktualnych problemów rolnictwa w Polsce - Michał Kołodziejczak wskazał, że niemieckie przepisy - w odróżnieniu od polskich - przeciwdziałają tworzeniu się zastojów w sprzedaży świń od rolników i chronią ich interesy.

- 2 miliardy na telewizję to można dać. Cóż to jest w porównaniu do 200 milionów na rolnictwo - powiedział w emocjach Michał Kołodziejczak do dziennikarki TVP Info. - Pani to rozumie? Strategiczny element polskiej gospodarki, produkcja żywności, 200 milionów. A telewizja, w której pani pracuje - 2 miliardy!

Słowa lidera Agrounii spotkały się z aplauzem ze strony obecnych na miejscu rolników.

O sytuacji protestacyjnej na drodze krajowej numer 12 w Rękoraju będziemy informować na bieżąco.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Klamka zapadła. Rząd określił szesnaście nieuczciwych praktyk w handlu

  • Sześć worków z martwymi kurczakami. Porażające odkrycie w rzece

  • Nocna podróż samochodem przez wieś. Na drogę wtargnęła krowa

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Rolnik Info - materiały własne

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
piątka dla zwierząt

Wiadomości

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

17.09 Sejm zajmie się nową ustawą. Rolnicy będą lepiej chronieni w handlu żywnością

Czytaj więcej >