RolnikInfo.pl
worki

Facebook / Nadleśnictwo Lipka, Lasy Państwowe

Sześć worków z martwymi kurczakami. Porażające odkrycie w rzece

3 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Przypadkowe odkrycie, którego dokonano na terenie nadleśnictwa Lipka, na długo pozostanie w pamięci leśników i lokalnych władz - w sześciu jutowych workach porzuconych w rzece znajdowały się szczątki kurczaków.

W akcję wydobywania odpadów z rzeki Gwdy zaangażowani byli pracownicy straży leśnej, funkcjonariusze policji oraz strażacy.

Makabryczne odkrycie w rzece

Fakt, że leśnicy notorycznie odkrywają kolejne dzikie wysypiska na terenach leśnych w Polsce, przestaje już kogokolwiek dziwić. Jak się jednak okazuje, inwencja twórcza śmieciarzy nadal potrafi zaskoczyć nawet najbardziej doświadczone służby.

Do niepokojącego zdarzenia doszło na terenie nadleśnictwa Lipka, położonego na terenie dwóch powiatów - złotowskiego (woj. wielkopolskie) i człuchowskiego (woj. pomorskie).

Jak poinformowało nadleśnictwo Lipka na swoim profilu na Facebooku, wieczorem 29 lipca 2021 roku na rzece Gwdzie, na Zalewie Grudniańskim, zauważono sześć jutowych worków. Wkrótce okazało się, że ukryte są w nich ciała martwych kurczaków.

andrzej

Andrzej pozuje na tle skoszonej trawy. Setki pozytywnych komentarzy od fanów

CZYTAJ DALEJ

Oburzenie, niedowierzanie i dalsze działania

W piątek 30 lipca 2021 roku na facebookowym profilu nadleśnictwa Lipka pojawił się emocjonalny wpis dotyczący makabrycznego odkrycia na rzece Gwdzie.

Sprecyzowano, że wszystkie zauważone worki zostały wyjęte z wody i poddane oględzinom przez pracownika Powiatowego Inspektoratu Weterynarii ze Złotowa.

Niewykluczone, że w wodzie znajduje się więcej worków z ciałami martwych zwierząt - rzeka i zalew są w tym celu przeszukiwane przez lokalne służby.

W komunikacie na Facebooku przekazano, że lekarz weterynarii poddający oględzinom ciała kurczaków stwierdził, iż martwe zwierzęta stanowią w tym przypadku zagrożenia epidemiologicznego dla ekosytemu. Niemniej jednak szczątki zostaną zabrane do specjalnego zakładu utylizacji.

Pracownicy nadleśnictwa Lipka poprosili o kontakt wszystkie osoby, które mogą znać dodatkowe szczegóły związane z opisywaną sprawą. Każde zeznanie umożliwi policjantom dotarcie do osoby odpowiedzialnej za porzucenie worków w rzece.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Klamka zapadła. Rząd określił szesnaście nieuczciwych praktyk w handlu

  • Kolejne pożary na wsi. Dwa kombajny płonęły jak zapałki

  • Traktor przygniótł rolnika. Osiem zastępów straży pożarnej ruszyło na ratunek

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Facebook / Nadleśnictwo Lipka, Lasy Państwowe

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

alpakarnia pożar

Zwierzęta

Alpakarnia w płomieniach. Trudna akcja gaśnicza w gospodarstwie

Czytaj więcej >
kurczak

Zwierzęta

Jastrząb zaatakował kurę. Zdecydowana reakcja zwierząt w gospodarstwie

Czytaj więcej >
pzł dziki

Zwierzęta

PZŁ: odstrzelono ponad 50 tys. dzików. Zmniejszyła się liczba szkód łowieckich

Czytaj więcej >
owce

Zwierzęta

Owce uciekły z zagrody. Przejechał je pociąg

Czytaj więcej >
wilk

Zwierzęta

Wilki zaatakowały bydło na pastwisku. Zaginął byk

Czytaj więcej >
alpaka

Zwierzęta

Wielka Brytania: rząd chciał uśpienia chorej alpaki. Właścicielka walczyła do samego końca

Czytaj więcej >