Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Sześć worków z martwymi kurczakami. Porażające odkrycie w rzece
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Sześć worków z martwymi kurczakami. Porażające odkrycie w rzece

worki
Facebook / Nadleśnictwo Lipka, Lasy Państwowe

Przypadkowe odkrycie, którego dokonano na terenie nadleśnictwa Lipka, na długo pozostanie w pamięci leśników i lokalnych władz - w sześciu jutowych workach porzuconych w rzece znajdowały się szczątki kurczaków.

W akcję wydobywania odpadów z rzeki Gwdy zaangażowani byli pracownicy straży leśnej, funkcjonariusze policji oraz strażacy.

Makabryczne odkrycie w rzece

Fakt, że leśnicy notorycznie odkrywają kolejne dzikie wysypiska na terenach leśnych w Polsce, przestaje już kogokolwiek dziwić. Jak się jednak okazuje, inwencja twórcza śmieciarzy nadal potrafi zaskoczyć nawet najbardziej doświadczone służby.

Do niepokojącego zdarzenia doszło na terenie nadleśnictwa Lipka, położonego na terenie dwóch powiatów - złotowskiego (woj. wielkopolskie) i człuchowskiego (woj. pomorskie).

Jak poinformowało nadleśnictwo Lipka na swoim profilu na Facebooku, wieczorem 29 lipca 2021 roku na rzece Gwdzie, na Zalewie Grudniańskim, zauważono sześć jutowych worków. Wkrótce okazało się, że ukryte są w nich ciała martwych kurczaków.

Oburzenie, niedowierzanie i dalsze działania

W piątek 30 lipca 2021 roku na facebookowym profilu nadleśnictwa Lipka pojawił się emocjonalny wpis dotyczący makabrycznego odkrycia na rzece Gwdzie.

Sprecyzowano, że wszystkie zauważone worki zostały wyjęte z wody i poddane oględzinom przez pracownika Powiatowego Inspektoratu Weterynarii ze Złotowa.

Niewykluczone, że w wodzie znajduje się więcej worków z ciałami martwych zwierząt - rzeka i zalew są w tym celu przeszukiwane przez lokalne służby.

W komunikacie na Facebooku przekazano, że lekarz weterynarii poddający oględzinom ciała kurczaków stwierdził, iż martwe zwierzęta stanowią w tym przypadku zagrożenia epidemiologicznego dla ekosytemu. Niemniej jednak szczątki zostaną zabrane do specjalnego zakładu utylizacji.

Pracownicy nadleśnictwa Lipka poprosili o kontakt wszystkie osoby, które mogą znać dodatkowe szczegóły związane z opisywaną sprawą. Każde zeznanie umożliwi policjantom dotarcie do osoby odpowiedzialnej za porzucenie worków w rzece.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Facebook / Nadleśnictwo Lipka, Lasy Państwowe