Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Agrounia strajkuje z medykami. Policja znalazła niepokojący ładunek w busie
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Agrounia strajkuje z medykami. Policja znalazła niepokojący ładunek w busie

strajk medyków agrounia
Pawel Wodzynski/East News

11 września 2021 roku w Warszawie rozpoczął się strajk medyków, który swoją obecnością wspierają rolnicy z Agrounii. Choć demonstracja jest pokojowa, to - jak donosi Interia.pl - policjanci na trasie przemarszu znaleźli bus z materiałami pirotechnicznymi, które najprawdopodobniej miały być dostarczane strajkującym.

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak skrytykował fakt, iż na miejscu manifestacji znajduje się tak wielu policjantów; dodał, iż protestujący nie mieli przez to szansy rozłożyć swoich namiotów.

Strajk medyków ze wsparciem Agrounii

11 września 2021 roku w Warszawie rozpoczął się strajk osób pracujących w służbie zdrowia, m.in. pielęgniarek, lekarzy i ratowników medycznych.

Protestujący domagają się od państwa przeznaczania większych nakładów finansowych na potrzeby służby zdrowia, sprawiedliwej regulacji zbyt niskich wynagrodzeń, a także zwiększenia norm kształcenia pielęgniarek, których w szpitalach zaczyna coraz bardziej brakować.

Do strajku personelu medycznego dołączyli przedstawiciele Agrounii. Lider ruchu Michał Kołodziejczak nie krył niezadowolenia związanego z liczbą obecnych na miejscu funkcjonariuszy policji:

- W pełni legalna, zgłoszona manifestacja, która może sobie tutaj iść, napotyka na to, by ludzie czuli się piętnowani, naciskani, zastraszani. (...) Tu miały stać cztery namioty, w tym jeden nasz. Gdzie on ma stanąć? - pytał Kołodziejczak, wskazując na zaparkowane samochody policyjne. - Mieliśmy nawet z medykami ustalone, że miały tutaj przyjechać warzywa, ale jak tu cokolwiek zrobić, pokazać, kiedy dziś od samego rana piętnowani i szykanowani działacze Agrounii.

Niepokojące odkrycie w busie na trasie przemarszu

Władze są ostro krytykowane przez protestujących za tak dużą obstawę policyjną. Z drugiej strony portal Interia.pl przekazał informację o wykryciu materiałów pirotechnicznych w busie zaparkowanym na trasie przemarszu protestujących.

Brak jednak jednoznacznych dowodów na to, by znalezione przedmioty miały być rzeczywiście użyte w trakcie demonstracji.

Protest pracowników służby zdrowia ma charakter pokojowy i przebiega bez zakłóceń. Wedle najnowszych informacji, minister zdrowia Adam Niedzielski zaprosił Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy na spotkanie we wtorek o 14 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook, Agrounia, interia.pl

Tagi: Strajk Protest