Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Andrzej wyjawił całą prawdę. Wiemy, co stanie się z gospodarstwem w przyszłości
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 25.04.2021 02:00

Andrzej wyjawił całą prawdę. Wiemy, co stanie się z gospodarstwem w przyszłości

andrzej rolnicy podlasie
Rolnik Info - materiały własne

Jak się okazało, rolnik wyznał, iż w sytuacji, gdy sam nie będzie miał dzieci, gospodarstwo w Plutyczach zostanie przejęte przez Kacperka, syna jego siostry. 

Cała prawda o przyszłości gospodarstwa w Plutyczach

Gospodarstwo Andrzeja i Gienka Onopiuków w Plutyczach, choć położone w cichej okolicy, nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony fanów serialu Rolnicy. Podlasie. Zależnie od aury i dnia tygodnia, przez słynne gospodarstwo z niebieskimi krowami przewija się nawet kilkaset osób. 

Mimo to Andrzej i Gienek są pogodni i dobrze nastawieni wobec gości. Wśród osób, które odwiedziły ich gospodarstwo była część redakcji Rolnik Info: Albert Długoszewski i Aneta Wasilewska. Nie obyło się bez oficjalnej degustacji kotleta schabowego przywiezionego przez dziennikarzy naszego portalu. Gienek określił go swoim tradycyjnym stwierdzeniem: pierwyj sort.

Rozmowa z młodszym z Onopiuków pokazała w nowym świetle pewne nieznane dotychczas kwestie związane z gospodarstwem w Plutyczach. Andrzej wypowiedział się na temat przyszłości swojego domostwa następująco: 

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego materiału z wypowiedzią Andrzeja Onopiuka:

[EMBED-8]

- Jak ja będę miał sześćdziesiąt lat, to na pewno będę musiał oddać komuś. Ja wiem, kto przejmie: jak nie będę miał dzieci, to Kacper weźmie. Bo Kacper - o, biega po podwórku - przerwał wypowiedź rolnik, ostrzegając siostrzeńca przed chodzącymi wolno krowami.

Przeszłość i przyszłość

Andrzej Onopiuk opowiedział też co nieco o historii gospodarstwa w Plutyczach: 

- To jest zwykłe stare gospodarstwo. Rodzinne, bo to jest z pokolenia na pokolenie.

Okazało się, że w Plutyczach mieszka już trzecie pokolenie rodziny Andrzeja. 

- Po dziadku ojciec dostał, a po ojcu ja. Tak, to już jest trzecie pokolenie - potwierdził. 

Młodszy z Onopiuków skomentował również jakość gleb na swoich polach, wskazując, że w okolicy trudno znaleźć glebę klasy trzeciej - większość to gleby klasy piątej i szóstej. Jak widać, życie w Plutyczach nie rozpieszcza, lecz produkcja rolna trwa na przekór wszystkim przeciwnościom losu.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]