Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Jest nowy kandydat na szefa MRiRW? Nieoficjalne informacje
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Jest nowy kandydat na szefa MRiRW? Nieoficjalne informacje

grzegorz puda
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Według nieoficjalnych informacji w wyniku rekonstrukcji rządu miejsce obecnego szefa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi ma zająć Henryk Kowalczyk. Polityk z ramienia Prawa i Sprawiedliwości był dotychczas sekretarzem stanu w MRiRW, członkiem Rady Ministrów i ministrem środowiska.

Zmiany na ministerialnych stanowiskach są pokłosiem opuszczenia obozu Zjednoczonej Prawicy przez Porozumienie Jarosława Gowina.

Nowy kandydat na szefa MRiRW zastąpi Grzegorza Pudę?

W środę 13 października 2021 roku szef PiS Jarosław Kaczyński przekazał, że nowym ministrem sportu zostanie Kamil Bortniczuk, a wiceministrem - Łukasz Mejza. Wiadomo, że zmiany personalne szykują się również w resorcie środowiska. W kuluarach coraz więcej mówi się także o końcu ministerialnej kariery szefa MRiRW - Grzegorza Pudy.

Powodem rekonstrukcji rządu są zmiany, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w Zjednoczonej Prawicy - większość parlamentarną opuściło Porozumienie Jarosława Gowina wskutek niezgody na kontrowersyjne decyzje Prawa i Sprawiedliwości.

Jak poinformował prorządowy portal wpolityce.pl, miejsce Grzegorza Pudy w ministerstwie rolnictwa miałby zająć Henryk Kowalczyk. Informacje na temat zmian personalnych w resorcie nie są jednak w żadne sposób oficjalnie potwierdzone.

Kim jest Henryk Kowalczyk?

Henryk Kowalczyk jest posłem Prawa i Sprawiedliwości i ma 65 lat. Z wykształcenia jest nauczycielem; zajmował się również działalnością samorządową.

Wiadomo, że Henryk Kowalczyk był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w latach 2006-2007, członkiem Rady Ministrów w latach 2015-2018, ministrem środowiska w latach 2018-2019, a później przewodniczącym Komisji Finansów Publicznych.

Jako ciekawostkę można dodać fakt, że Henryk Kowalczyk we wrześniu 2020 roku został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości ze względu na złamanie dyscypliny klubowej - głosował bowiem przeciwko przyjęciu tzw. piątki dla zwierząt.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: wpolityce.pl, wrp.pl